BAŞKAN EROĞLU, KOLLARI SIVADI!

27.04.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ın çehresini değiştirecek projelerinden biri olan Meydan Projesi için kolları sıvadı. Taşhan karşısındaki esnaflarla, Meydan Projesini görüşmek için kahvaltıda bir araya gelen Başkan Eroğlu, bir kentin kimliğini yansıtan en önemli unsurun kent meydanları olduğunu söyledi.
Yıllardır yıkılıp yıkılmayacağı tartışılan ve Meydan Camii önünü kapatan, Bulvar üzerindeki eski dükkanlar konusunda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu girişimlere başladı.

Seçim sürecinde projeleri arasında yer verdiği Meydan Projesinin hem ticari, hem de estetik açıdan Tokat’a çok büyük kazanımlar getireceğini belirten Başkan Eroğlu, “Bu proje esnafımızla ortak karar verilerek hayata geçirilebilecek bir projedir. Bu bölgede şehrimizin kimliğini ortaya çıkaracak, turistik anlamda önemli bir çekim merkezi oluşturacak, yeni ticari alanların bulunduğu ve en önemlisi de tarihi dokuya uygun yeni bir Tokat Kent Meydanı oluşturmak istiyoruz. Projeyi hayata geçirmeden önce, bu bölgede ticaret yapan esnafımızla istişare ederek, en uygun ve en verimli olabilecek meydanı oluşturmak için soru işaretlerini gidermenin, her görüş ve fikrin değerlendirilmesinin, kısacası uzlaşmanın esas alındığı bir süreç oluşturmak şart. Bu konuda her zaman söylediğimiz gibi, “Asla, ben yaptım oldu” anlayışıyla değil, çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla, insan odaklı hizmet anlayışını benimsediğimizi tekrar vurgulamak istiyorum. Bu proje ile mevcut bölge yeni bir cazibe merkezine dönüşecek, burada ki  esnafımız da yeni bir ticari pazar kazanmış olacak. Esnafımızın da rızasının olduğu,  ticari olarak daha canlı, bir tarzı ve tarihi dokuya adaptasyonu tamamlanmış bir yer, kentimize ikinci bir meydan hayal ediyoruz. İnşallah hep birlikte, ortak bir uzlaşıda bu değeri kentimize kazandıracağız” diye konuştu.


27.04.2014 - A.Yılmaz