BAŞKAN EROĞLU YAZIBAŞI KÖYÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA KATILDI

27.04.2014 Haberler

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Adem Çelik, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte Tokat Yazıbaşı Köyü'nde düzenlenen Kutlu Doğum programına katıldı.
Başkan Eroğlu burada yapmış olduğu konuşmasında Tokat'ta en kalabalık en detaylı Kutlu Doğum etkinliğinin Yazıbaşı Köyü'nde tertip edildiğini belirterek; "1989 Yılından beri Türkiye'mizde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle programlar yapılıyor. Peygamberi anlamak, peygamberimizi hatırlamak ve sünnetlerini daha iyi icra etmek için bu tür programlar yapılıyor. Allah bizlere daha nice Kutlu Doğum programlarında buluşmayı nasip etsin. Öyle bir peygamberin ümmetiyiz ki; ümmetine şefaat etmek için mücadele eden ve en son gönderilen bir peygambere sahibiz. Kuranı iyi bile, kuranın emirlerine sıkı sıkı sarılan, peygamberini anlayan ona uyan kullardan olmayı mevlam nasip eylesin.
Bu programın ayrı bir önemi var; bu bölgede Kutlu Doğum anlamında en detaylı en kalabalık programını Yazıbaşı Köyümüz yapıyor. Yazıbaşı Köyümüz peygamberine sahip çıkıyor, hemde insanları bir araya getirerek böyle güzel ortamlar oluşturuyor. Muhtarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu Kutlu Doğum programı için hazırlanan yemeğin dağıtımına yardım etti.  Başkan Eroğlu, Yazıbaşı (Difoy) Köyü sakinleriyle buluşarak, sohbet edip sıkıntılarını dinledi.