BEHZAT HANIMELİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

28.12.2018 Projeler

Şehre kadın elinin değmesi demek, o şehirde nezaketin ve zarafetin var olması demektir. Yarınların sevgiyle, saygıyla yoğrulması demektir.

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Sanat Merkezleri Tokatta yaşayan hanımların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, kent kültürü ve birlikte yaşama konusunda donanımlarını artırmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı sosyal sorumluluk projesidir.

Yeni yaşam merkezlerimizde Hanımlarımız ev ve iş ortamlarının dışında kurslarla, seminerlerle, çeşitli sosyal faaliyetlerle, gezi programlarıyla hayata katıldıkları, değer verip değer gördükleri merkezlerimizde sosyalleşmektedirler.

Çay Mahallesi'nde 1800 m² kapalı alanda hayata geçirilen Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimiz 8 Mart 2015 Dünya Kadınlar Gününde açılmıştır. Farklı alanlarda 463 adet kursla kadınlara hizmet veren merkezimiz; 9 derslik, 1 lezzet atölyesi, 1 konferans salonu, 1 spor salonu ve çocuklar için yapılan kreşten oluşmaktadır. Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimize açıldığı günden bugüne kadar toplamda 11.426 kursiyer katılım sağlamıştır.