BAŞKAN EROĞLU, 'SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜYORUZ'

27.04.2014 Haberler

Her ayın son Pazar günü Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen yürüyüş programı bu ay Belediye Başkanımız ve belediye personelinin katılımıyla yapıldı.
Şehitler Parkında düzenlenen "Sağlıklı Yaşam için Yürüyoruz" programının bu ay ki katılımcıları; Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu,Belediye Meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve belediye personeli oldu.
Tokat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat Zülfüoğulları yapmış olduğu açıklamada; "Sağlık Bakanlığı teşkilatı olarak her ayın son pazar günü yürüyüş organizasyonu yapıyoruz. Bu ay sayın Belediye Başkanımızla birlikte yürüyüşü yapma doğrultusunda Sağlık Bakanlığımızdan talimat gelmişti. Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'na teşekkür ediyorum. Tüm çalışanlarıyla birlikte bu yürüyüş organizasyona katıldılar. Aynı zamanda bu yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra her zaman dile getirdiğimiz, tamamen bir diyet ürünü olan içerisinde un yağ şeker gibi sağlığımızı bozucu gıda maddelerinden uzak ve Tokat'ımızın yerel lezzeti olan Bat'ı da vatandaşlarımıza tanıtmak, kullanımını daha da yaygınlaştırmak adına Tokat Bat'ı ikramımız olacak. Kendisine böyle bir organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu yürüyüş öncesi basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada; "Öncelikle değerli müdürümüze ve bakanlığımıza teşekkür ediyorum. İnsanların; son derece önemli gördüğümüz yürüyüşle ilgili böyle bir duyarlılık göstermeleri bizleri de böyle teşvik etmeleri, bizimde buna tabii ki sağlayacağımız yürüyüş katkısı da son derece önemli. Daha önceki yürüyüşlere yine katılmıştık. İnşallah her ay zamanımız vaktimiz bize herhangi bir engel teşkil etmediği sürece bu yürüyüşlere katılacağız. Sağlık için, vücudun kendine gelmesi için önemli  fırsat bulsak her gün yürüsek. Yaptığımız iş itibariyle sizlerde bizlerde zaman zaman yürüyoruz ama bunu tempolu olarak yapmak önemli. Bizlerde belediye personelimizle, mesai arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle beraber katılıyoruz. Tokat'ın meşhur batını ikram edeceğiz. Bat'ın iki türlü faydası var; Ceviz, baharat, mercimek gibi birçok sağlıklı ürünün yanı sıra içerisinde un, yağ şeker gibi maddelerin olmaması için diyet anlamında insanlara fayda sağlayan bir yiyecek. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Şehitler Parkında başlayan yürüyüş Yeşilırmak kenarı boyunca çift yönlü olarak devam ederek, Tarihi Hıdırlık Köprüsünden sonra sona erdi. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından katılımcılara belediyemiz tarafından hazırlanan 500 kişilik Tokat Bat'ı ikram edildi.