KUTLU DOĞUM VE KUR'AN ZİYAFETİ

27.04.2014 Haberler

Belediyemiz tarafından, Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi anmak ve anlamak amacıyla düzenlenen Kutlu Doğum ve Kur'an Ziyafeti programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Katılımcılara salon girişinde günün anısına güllü lokum ikram edildi.
26 Nisan Cumartesi günü Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen Kutlu Doğum ve Kur'an Ziyafeti programı okunan üçlü ezan ile başladı. Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu yapmış olduğu açılış konuşmasında; 'Din Samimiyettir' temasına değinerek, kardeşlik ve samimiyet üzerine güzel örneklerden bahsetti.
Konuşmaların ardından Türkiye'nin meşhur hafızları; İstanbul Süleymaniye Cami İmam Hatibi Ekrem Nalbant, İstanbul İstoç Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul Çorlulu Cami İmam Hatibi Fatih Kaya, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Cami İmam Hatibi Ali Tel, İstanbul Zühtü Paşa Cami İmam Hatibi Adem Karabey, İstanbul Laleli Cami Müezzin Kayyımı Emrullah Akbaş ile Tokatlı Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli Başk Müfettişi Ali Asaroğlu güzel tilavet ve kasideleriyle dinleyenleri mest ettiler.
Program sonunda Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu Kur'an ziyafeti sunan hocalarımıza hediye takdim etti.