BAŞKAN EROĞLU’NDAN TOKİ’YE HANIMELİ MERKEZİ MÜJDESİ

13.12.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun Sosyal ve Kültürel Projeleri arasında yer alan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor.

Kadın istihdamı ve meslek edindirme kurslarının gerçekleştirildiği Hanımeli tesisleri birçok kadın müteşebbisin de yetişmesini sağlıyor. Hanımeli Merkezlerinden aldıkları belgelerle kendi iş yerlerini açan başarılı Tokatlı kadınlarımız istihdamın artmasına ve aile bütçelerine önemli katkılar sağlamaya devam ediyorlar.

Doğukent Mahallesi Toki bölgesinde Toki Aile Hekimliği yanında düzenleme çalışmaları devam eden Hanımeli Merkezinde ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Gününde açılış yapılacağının müjdesini verdi.

Toki bölgesine verdiği sözü yerine getirerek 4. Hanımeli Merkezini Tokat’a kazandırdıklarını söyleyen Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Doğukent Mahallemize vermiş olduğumuz Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi sözümüz vardı. Artık bizim Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz bir marka haline geldi. Bir taraftan eğitim yuvası gibi diğer taraftan sosyal mekânlar şeklinde. Aynı şekilde istihdam oluşturması nedeniyle de Tokatlı hanımların gözbebeği haline geldi. Şehrimizde şuana kadar üç tane açmıştık. Dördüncüsünü de Toki Bölgesinde, Toki sakinlerimize hazırlıyoruz. 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Gününe burayı yetiştirip hanımlara bu güzel mekânı,  Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi hediye etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.