63 YAŞINDA ÖRGÜ BEBEK YAPARAK GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

12.12.2018 Haberler

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri’nde yapılan Amigurimi bebekler yoğun ilgi gördü.

Hanımeli Kurs Merkezlerinde verilen amigurumi eğitimleriyle kadınlar renk renk, boy boy oyuncak üretiyor. Bebek, kardan adam, baykuş, kitap ayracı gibi çeşitlendirdikleri üretimleri için bir tığ ve bir iplik kursiyerlere yetiyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitime her yaştan ve her profilden katılımcının olduğuna dikkat çeken Örgü Kursu öğreticisi Kadriye Özcan, “Kimisi kendi çocuğu için yapıyor, kimisi hediye etme amaçlı yapıyor. Amaç ne olursa olsun insanlar burada yeni bir şey öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor” dediler.

Tokat Belediyesi GülbaharHatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde Örgü Kursu eğitimine devam eden 63 yaşındaki Naile Çamlıoğlu yaklaşık 3 yıldır dolgu bebek örüyor ve satıyor. Yeraltı Çarşısında yer alan Tokat Belediyesi Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezinde bugüne kadar yaklaşık 30-40 bebek ile 100’ün üzerinde örgü satarak aile bütçesine katkıda bulunan Naile Çamlıoğlu, tamamen organik olan bu oyuncakların, çocukların sağlığı açısından da çok önemli olduğunu söyleyerek Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na teşekkürlerini iletti.

Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi sorumlusu Arzu Arslan ise; “2018 Yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarafından hanımlara armağan edilen Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinde 18 kursta 350 kursiyer eğitime devam ediyor. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde kurs kayıtlar devam etmektedir. Hanım kardeşlerimiz tokathanimeli.com adresinden de online başvuru yapabilirler” dedi.