TOKAT BELEDİYESİ'NDEN ENFLASYONLA MÜCADELEYE DESTEK

19.11.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılında da su ve kira gelirlerinde artış yapılmayacağını söyledi.

Tokat Belediye Meclisi Kasım ayı Belediye Meclis toplantısı 3. oturumu gündem maddeleri arasında yer alan kira ve su gelirleri konusunda 2019 yılında da artış yapılmayacağına dair oy birliği ile karar alındı.

Enflasyonla Mücadele Kapsamında 2019 Yılı İçin Sıfır Artış

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tokat Belediyesi’nin yıllık gelirlerinin yaklaşık %15’ini kapsayan Su ve Kira gelirlerine 2019 Yılı içerisinde de zam yapılmayacağına dair Belediye Meclisimizde karar aldık.

Üretken Belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimizi yaparken vatandaşlarımıza verilen hizmetlere zam yaparak değil, tasarruf yaparak yatırım bütçemizi artırma gayretinde olacağız. Enflasyonla mücadele kapsamında 2019 Yılı için sıfır artış yaptık. Kolayı değil, zoru tercih ettik. Bizim asıl amacımız kar etmek değil, vatandaşa hizmet etmektir. Halkımız bizi, biz işimizi takip etmeye devam ediyoruz. Bu kararda emeği geçen tüm Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.