CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

30.10.2018 Haberler

Cumhuriyet'in 95'inci yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

Tören; Tokat Valisi Ömer Toraman, Garnizon Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun halkı ve tören birliklerini selamlaması ile başladı. Kutlamalara katılan vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Bu arada bayılarak yere düşerek başından yaralanan bir vatandaşa 112 sağlık ekipleri müdahale etti. Kararname ile Kütahya Valisi olarak atanan Tokat Valisi Ömer Toraman, törende günün anlam ve önemini anlatarak vatandaşlardan helallik istedi. 

Törende, Tokat Belediyesi itfaiye eri yangın merdiveninden sarkıtılan iple aşağı inerek Türk Bayrağı açtı. Tekvando ve güreş takımlarının gösterilerinin ardından ise folklor gösterileri yapıldı.

Bando ekipleri ve öğrenciler ile askeri birliklerin geçişini vatandaşlar alkışlayarak izledi. Gençler 60 metre uzunluğunda açılan Türk Bayrağı ile geçiş yaptı. 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında; “Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Silah Arkadaşları Başta Olmak Üzere Cennet Vatanımız İçin Canlarını Feda Eden Tüm Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizı Minnetle Yad Ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Başkan Eroğlu ile birlikte protokol üyeleri tarihi Taşhan’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldılar.