BAŞKAN EROĞLU: “KURBAN, PAYLAŞMAK DEMEKTİR”

17.08.2018 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kurban Bayramı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Tokat Belediyesinin Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Eroğlu, kurban kesim noktaları, güvenlik önlemleri ve kurban bağışı ile ilgili konuştu. Tokat Belediyesi olarak 40 noktada kurban kesim yerlerinin belirlediğini belirten Başkan Eroğlu, bu yerler dışında kesim yapmanın yasak olduğunu duyurdu.

Başkan Eroğlu açıklamasında şunları söyledi; “Malumunuz Kurban Bayramı yaklaştı. Birkaç gün içerisinde inşallah Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Ben şimdiden tüm İslam Âleminin ve değerli hemşerilerimin Kurban Bayramını kutluyorum. Kurban Bayramı diğer taraftan da bir başka vecibenin yerine getirildiği bir bayram. Bu da Allah rızası için kurban kesme ibadeti. Onun için biz de Kurban Bayramı ile ilgili çalışmalarımızı paylaşmak istedik. Tokat’ımızın 40 noktasında kurban kesim yerlerini belirledik. Bu belirlediğimiz noktalarda kurbanlar kesilecek. Bu çalışmayı da mahalle muhtarlarımıza, kesim yapacak olan şahıslara duyurduk. Bu noktalar dışında kesim yapılmasını da yasakladık. Ayrıca bayram boyunca ekiplerimiz devamlı bir şekilde çalışarak kaçak kurban kesimi konusunda yapılacak olan ihbarları değerlendirecek.35 tane zabıta görevlimiz bayram boyunca kesim noktalarında görevli olacak. Diğer yandan tatil boyunca da belediye olarak her türlü güvenlik önlemini alıyoruz. Bu konuda valiliğimiz ve emniyet müdürlüğümüzle ortaklaşa çalışıyoruz”

KURBAN HİSSE BEDELİ 900 TL

Kurban hisse bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini söyleyen Başkan Eroğlu; “Bizler Tokat Belediyesi olarak belediyemizin aşevi bünyesinde kurban çalışmaları yapıyoruz. Biz bir yıl boyunca bu kesilen kurbanlardan ihtiyaç sahibi insanlarımıza dağıtıyoruz. Bu noktada kurban hisselerini paylaşmak isteyen vatandaşlarımıza, belediye olarak bunu yaptığımızı hatırlatmak isterim. Biz kurbanlarını paylaşmak isteyen vatandaşlarımız adına bu işi en düzgün şekilde yapıyoruz. Bunu da buradan duyurmuş olalım.

Tokat Belediyesi olarak kurbanları belediyemizin Aşevi bünyesinde hem kesiyoruz hem de dağıtıyoruz. Küçükbaş ve büyükbaş olmak üzere iki türlü kurban bağışı alıyoruz. Bedelimiz de gayet makul bir şekilde 900 TL olarak belirlendi. Kurban hissesini bağışlamak isteyen vatandaşlarımız belediyemize vekâletini veriyor ve bizler onlar adına bayramın birinci ve ikinci günü kesimleri yapıyoruz. Küçükbaşta ve büyükbaşta hisse bedeli 900 TL. İsteyen bağış sahiplerine de kesilen kurbandan takdim ediyoruz. Kurbanlarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımız telefonla belediyemize ulaşabilirler, banka hesabımıza hisse bedelini yatırabilirler ve belediyemizin aşevine müracaat edebilirler. Ben şimdiden bu bayram hayır yapan, kurbanlarını bağışlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, tekrar hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.