BAŞKAN EROĞLU: GÜREŞÇİMİZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI!

24.04.2014 Haberler

Avrupa üçüncüsü olan Tokatlı güreşçimiz Soner Demirtaş, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti. Demirtaş'ın ortaya koyduğu başarıyla gurur duyduklarını belirten Başkan Eroğlu, kendisinden olimpiyat veya dünya şampiyonluğu beklediğini belirtti.
74 Kg.’da Avrupa Üçüncüsü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Tokatlı Güreşçi Soner Demirtaş, Güreş İl Temsilcisi Ömer Akkaya ve İl Özel İdaresi Kulüp Başkan Yardımcısı H. Ahmet Seçkin ile birlikte Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkan Eroğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen heyet, ayrıca güreşçi figürlerin yer aldığı bir de heykel armağan ettiler.

Tokatlı güreşçi Soner Demirtaş'ın bu başarısının gurur verici olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Başarılarının devamını diliyoruz.  Tokat’ımızdan böyle bir şampiyonun çıkması, göndere bayrağımızı çektirip, İstiklal Marşımızı okutmuş olması bizi ziyadesiyle memnun etti. Kardeşimiz Soner Demirtaş 74kg. ‘da Serbest Avrupa 3.sü olmuştur. En son onbeş yıl önce benim de arkadaşım olan Ahmet Gülhan kardeşimizin bir Avrupa derecesi vardı. O günden beri böyle bir başarı Tokat’ımıza gelmemişti. Tekrardan kardeşimizin kendisiyle birlikte Tokat’ımızdan bahsettirmiş olması bizleri gururlandırdı ve göğsümüzü kabarttı. Ben bu başarıyı elde eden kardeşimizi tebrik ediyorum. Burada emeği geçen tüm hocalarımıza, dernek başkanımıza, herkese teşekkür ediyorum  ve inanıyorum ki bu başarılar katlanarak  devam edecek. İnşallah kendisinden Dünya Şampiyonluğu, Olimpiyat Şampiyonluğu da bekliyoruz” diyerek bugünün anısına hazırlanmış olan plaketi ve altını Soner Demirtaş'a takdim etti.


Başkan Eroğlu, Güreş İl Temsilcisi Ömer Akkaya ve İl Özel İdaresi Kulüp Başkan Yardımcısı H. Ahmet Seçkin’e de birer plaket takdim ederek, teşekkür etti.

24.04.2014 - A.Yılmaz