TOKAT KAPALI PAZAR YERİNE KAVUŞUYOR

29.06.2018 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri inşaatı %70 oranında tamamlandı.

Kapalı Pazar Yeri inşaat alanında incelemelerde bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Pazar yerini 1 Eylül 2018 tarihinde açmayı planladıklarını belirtti.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Kapalı Pazar Yeri inşaatına başladıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Pazar yeri ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Adaylık sürecimizde pazarcı esnafımızdan ve siz değerli halkımızdan almış olduğumuz en önemli mesajlardan bir tanesi de buydu. Birkaç yıldır bu konu üzerinde çok çalıştık. Terminalin hemen arkasında, yüzme havuzunun hemen yanında yaklaşık 2500-3000 m2 ‘ye yakın bir alanımız vardı. Bu alanı değerlendirerek diğer taraftan da ırmağın üzerinde kapatmalar yaparak 10.000 m2’lik Pazar yeri için oluşturulacak alanı belirledik.

İlk olarak buranın kapama işlemini, ardından üstünün kapanmasıyla ilgili işlemlerini yaptık. 10 metrede bir ızgaralar oluşturarak suyun tahliyesini de sağlamış olduk. Her anlamda usulüne uygun ve güzel bir pazar yeri olacak şekle büründürdük.

1 Eylül 2018 tarihinde Kapalı Pazar yerimizi hemşerilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Çalışmaların %70’i tamamlandı, %30’luk bir kısmı kaldı. Bu kısmı da önümüzdeki iki ay içerisinde tamamlayarak sizlerin hizmetine açmış olacağız. Şuan ki düşüncemiz bu pazarın sadece Pazar günleri kullanılması. Haftanın her günü açık olmayacak. Diğer günlerde de farklı anlamlarda biz burayı kullanmayı düşünüyoruz. Örneğin;  belirli günlerde bayanların organik ürünler satabileceği bir alan oluşturalım veya bazı fuarları buralarda yapabilelim, bazı bölgelerini otopark olarak kullandıralım. Yani sadece Pazar günleri kullanılan bir Pazar yeri değil, haftanın farklı günlerinde kullanabileceğimiz alan haline getirmenin gayreti içerisindeyiz. Tokat’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.