ORHANGAZİ CADDESİ KISMI ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

28.06.2018 Haberler

Tokat’ın en büyük caddelerinden biri olan OrhanGazi Caddesi’nde Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri tarafından kısmı asfalt çalışmaları devam ediyor.

Orhangazi Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 25 günlük süre içerisinde caddenin tamamen asfaltının tamamlanacağını belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada”; “Sabahın erken saatlerinden itibaren çalışma yaptığımız alanları gezmeye devam ediyoruz. Şehrimizin çok önemli ikinci bir caddesi olarak gördüğümüz Orhangazi Caddemizdeyiz. Üzerinde Dedeman Otel’in Kültür Sarayı’nın, parklarımızın olduğu alandayız. Bu bölgede Taş Köprü’den başlamak üzere Altıyüzevler Kavşağına kadar olan kısmı sağlı sollu asfaltlama çalışmasını bugün başlatıyoruz. Ara ara belli bölgelerde önceden yapılmış, sağlam olan bölgelerimiz var. Yaklaşık %20-30’una denk geliyor. Geri kalan %70’lik kısmının da asfaltlamasına başladık. İlk olarak da Dedeman Otel kavşağından Geksi Deresine çıkan kavşağın olduğu kısımdan başlayarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çok hızlı bir şekilde, bir hafta gibi kısa bir sürede bitireceğiz. Ardından Geksi kavşağından başlayıp, Delikkapı Caminin olduğu yere kadar devam edeceğiz. Hemen sonrasında Delikkapı Camii ile Atatürk Köprüsü arası sağlam olduğu için o bölgeyi atlayarak Atatürk Köprüsü’nden Taş Köprüye kadar olan mevkiinin de asfaltlamasını yapacağız. Böylece muhtemelen 20-25 günlük bir süre içerisinde bu alanın çok güzel bir şekilde asfaltlamasını tamamlayacağız. Geçtiğimiz yıllarda hem ışıklandırmasını hem de kaldırım çalışmasını, orta refüj ve peyzaj çalışmalarını bitirmiştik. Kalan asfaltımızı da yapınca çok güzel bir cadde haline gelecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.