MİLLİ BİRLİKTELİĞİMİZİN SİMGESİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI HAZIRLANIYOR

28.06.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 15 Temmuz Şehitler Anıtının 15 Temmuz’da açılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte belediye çalışma alanlarında incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Yeşilırmak Mahallesi Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı Merkez Camii önünde yapımına başlanılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, anıtın 15 Temmuz tarihinde açılacağının müjdesini verdi.

Başkan Eroğlu, 15 Temmuz Şehitler Anıtıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz andan itibaren anıtlar, meydanlar oluşturmaya çok önem verdik. Şimdi de Tokat-Turhal yolu üzerinde, Sanayi Sitemizin hemen karşısında Yeşilırmak kenarında, Merkez Camii’nin hemen önündeki bu alanda bir başka anıtı hem şehitlerimiz için hem de Tokat’lı hemşehrilerimizin kullanımına hazırlıyoruz. İnşallah burası 15 Temmuz Şehitler Anıtı olacak ve önümüzdeki 15 Temmuz’da da açılışını hep birlikte yapacağız. Bu bölgede 15 Temmuz’u anımsatan bir anıt ve figürler kayacağız. Böylelikle 15 Temmuz’u da şehrimizin bir köşesinde ayrıca yaşatmış olacağız” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan karanlık geceye de değinen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, gelecek nesillere bu geceyi unutturmamak, anlatmak gerektiğinin de altını çizdi. Başkan Eroğlu 15 Temmuz’la ilgili şöyle konuştu: 15 Temmuz gerçekten de son derece önemli bir geceydi. Kapkaranlık bir geceyle başladık ama sabahın aydınlık olduğu ve ülkemizi işgal etmeye çalışanlara karşı hep beraber topyekün bir ve beraber olduğumuz ve ülke nedir, vatan nedir, bayrak nedir diye yollara düştüğümüz ve akabinde de günlerce nöbetler tuttuğumuz ve bu vatana sahip çıktığımız günün adıdır 15 Temmuz. İnşallah bu ülkede bir daha 15 Temmuzlar yaşanmayacak. Bu ülke bekasını, kardeşliğini her anlamada daha da pekiştirmiş, ufkunu, geleceğini büyük bir Türkiye hayali ile ortaya koyan bir ülke olma anlamında emin adımlarla yoluna devam edecek. Ama bununla beraber geçmişi unutmama anlamında 15 Ternmuz’ları anmaya hatırlamaya devam edeceğiz. Onun için böyle bir anıt da inşallah gelecek dediğimiz nesillerimize, çocuklarımıza da 15 Temmuz’un nasıl bir gece olduğunu, nasıl bir millet olduğumuzu ortaya koyma anlamında çok önemli işler göreceğine inandığım bir anıt olacak inşallah. Birkaç güne figürlerin montajına başlayacağız ardından çevre düzenlemesini yaparak 15 Temmuz gününe de açılışını gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun.”