ŞEHRİ TEMİZ TUTMAYA YARDIMCI OLAN MİNİKLERE ÖDÜL

26.06.2018 Haberler

Tokat Belediyesi toplumsal duyarlılığı sağlamak amacıyla şehri temizleyen temizlik işçileri ile şehri temiz tutan vatandaşları ve öğrencileri buluşturdu.

Altıyüzevler Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenen programa Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Altıyüzevler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, Yeşilırmak Bilgi Evi öğrencileri, belediyede görevli temizlik personelleri ve çok sayıda mahalleli katıldı. Programa katılan çocuklara, Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından oyuncak bebek, top ve çiçek dağıtıldı.

Belediye olarak Tokat’ı temiz tutmak için çok çalıştıklarını belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Bugün burada değerli evlatlarımızla ve vatandaşlarımızla beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ben hem Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, hem de Altıyüzevler Mahallesi Muhtarıma çok teşekkür ediyorum. Burada önemli bir toplumsal çalışma noktasında çevreye duyarlı evlatlarımızla bir araya geldik. Biz her daim, her yerde temiz şehir Tokat diyoruz. Şehrimiz evimizdir. Evimizi nasıl temiz tutmaya özen gösteriyorsak, kentimize de aynı özeni göstermeliyiz. Tokat’ın sokakları, caddeleri de bizim evimiz gibi olmalıdır. Oralar da evimiz gibi tertemiz olmalıdır. Biz Tokat Belediyesi olarak 200’e yakın personelimizle her gün çöp topluyoruz. Her gün sokaklarımızı temizliyoruz. Her hafta da parklarımızı temizliyoruz. Sizler de duyarlı davranarak verilen bu emeği kıymetli kılıyorsunuz. Ayrıca gece, gündüz durmaksızın Tokat’ımızın” temizliği için canla başla çalışan temizlik işleri personelimize de yürekten teşekkürlerimi iletiyorum. “ dedi.

Altıyüzevler Mahallesi Muhtarı Mücahit Duran düzenlenen programla çocuklara çevre ve temizlik bilincini aşılamayı amaçladıklarını kaydederek; “Bu güzelliğin oluşmasında emeği geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklara getirdikleri hediyeleri kendi ceplerinden ödediler. Hiç yardım almadılar. Büyük bir örnek davranış sergilediler. Çocukların duyarlılıklarını ödüllendirmek adına bu çok önemli bir etkinlik oldu. Bize de mahalle olarak, muhtarlığımız olarak bu işçilerimizle birlikte hareket etmek düştü. Ben, çocuklarımıza,  bizi yalnız bırakmayan Temizlik İşleri personelimize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından programa katılan çocuklara oyuncak bebek, top ve çiçek dağıtıldı.