BAŞKAN EROĞLU: 12’DE 12, BİR MİLATTIR

24.04.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Zile Belediye Başkanlığına ikinci kez seçilen Lütfi Vidinel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Eroğlu, Tokat Merkez ve 11 ilçenin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasının bir milat olduğunu söyledi.
Belediye Başkanlık makamında yapılan ziyarete Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik, Merkez ilçe başkanı Ahmet Bay İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti Zile İlçe Başkanı Av. Şennur Bozdağ Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Koç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Fenercioğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Erdoğan, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Zile Belediye Meclisi üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

Yapılan ziyaretten çok memnun olduğunu belirten Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel; “Türkiye’nin istikbalini AK Partinin istikbalinde gören aziz milletimizin büyük teveccühleriyle Tokat merkezimizle birlikte tüm ilçelerimizle halkımız AK Partili yerel yönetim anlayışıyla devam dedi. Allah’ın izniyle Sayın Başbakanımızın gösterdiği hedefler doğrultusunda aştığı yolda taviz vermeden aziz milletimize hizmet vermenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Milletimizin bize vermiş olduğu yüce görevin farkındayız. Misyonumuzun farkına vararak inşallah Sayın Başbakanımızın oluşturmuş olduğu vizyona katkıda bulunma gayreti içerisinde olacağız. İnşallah Türk milletine ortaya koyacağımız eserlerimizle taçlandıracağız” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’da yaptığı açıklamasında, Tokat’ta büyük bir başarıya imza atıldığını belirterek, “Tokat’ın İl ve İlçeleriyle Ak belediyecilikle tanışması bir milattır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir partiye nasip olmayan tüm ilçeleri tek başına bir partinin aldığı başka bir seçim olmadı. Eminim ki bu milat Tokat’ın büyümesine, gelişmesine Tokat’ın her anlamda büyük adımlar atmasına vesile olacaktır. Merkez iktidarla yerel yönetimlerin birleşmesi eminim ki bunu birçok ilçemizde gördük Zile’mizde gördük Turhallı'mız da gördük. Beraberce ortaklaşa yapılacak çalışmaya şehirler büyüyor ve şehirlerin ufku daha da gelişmiş oluyor. Biz bunu daha önce de yaşadık Zile Belediyemizin merkezi iktidardan almış olduğu destekle bunu gördük eminim ki bu Tokat’ın her bir ilçesine yayılacaktır. Tokat’ın büyümesi güzelleşmesi önümüzde ki 5 yılda kendini hissettirecektir” diye konuştu.

AK Parti Zile İlçe Başkanı Av. Şennur Bozdağ Arslan’da ziyarette yapmış olduğu açıklamasında: “Sizlerin bizleri ziyaret etmenizden dolayı çok mutluyuz. Bizler teşkilatlar olarak İl ve İlçeler olarak çok çalıştık. Seçimden önce kendimize bir hedef koymuştuk 12’de 12 alacağız diyorduk yalnız bu bizim için hayaldi ama inandığımız bir hayaldi. Teşkilatların üstün gayretleri, çabalarıyla bu amacımızı, hedefimizi, hayalimizi gerçekleştirdik ve bunu mutluluğunu il ve ilçe teşkilatları olarak her gün yaşıyoruz. Tokat’ın 12- 0 yapması gerçekten tarihi bir başarı her teşkilata kısmet olmayacak bir şey Başbakanımız Tokat’a gelmeyerek bize güvenmişti bizde onun güvenini boşa çıkarmadık. Tokat’ı bir bütün olarak Başbakanımıza hediye ettik” ifadelerini kullandı.

AK Parti Merkez İlçe başkanı Ahmet Bay’da yapmış olduğu konuşmasında “Başbakanımızın istiklal mücadelesi olarak gördüğü 30 Mart seçimlerinde Ak parti’ye milli iradeye desteklerinden dolayı her kese teşekkür ediyorum. Zile belediyemize de Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik ise hayırlı olsun ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında, “Seçim startı verildiğinde bir sloganla yola çıkmıştık; bu seçimler ya alınacak ya alınacak.12’de 12 demiştik, bu sevdayla yola çıktık. Bu sevdayla, Başbakanımızdan aldığımız enerjiyle, güçle, ondan aldığımız fermanla milletimize bir şeyler anlattık. Kendimizi, ilimizi, ilçemizi, davamızı anlattık, Türkiye’de dönen dolapları anlattık, dünya üzerinde kurgulanan olayları anlattık. Biz anlattık, Başbakanımız anlattı, sizler anlattınız ve Tokatlı vatandaşlarımız bizlere teveccüh gösterdi. Bize inandılar, güvendiler, bu insanlar doğru söylüyor dediler, bu insanlar hizmet ehli dediler ve bizi bir tahta oturttular. Bize 12’de 12 şerefini lütfettiler, tevdi ettiler. İnşallah aldığımız bu sorumluluğun bilincinde oluruz. Bu ağır yükü hep beraber teşkilatlarımla, belediye başkanlarımla beraber bu yükü en iyi şekilde taşıyacağız diye düşünüyorum. Bu millet bize her istediğimizi verdi. Belediye başkanlığı dedik aldık, il genel meclisi üyeliği dedik aldık, belde belediye başkanlığı dedik aldık, her işinde layık gördü bundan sonraki bu milletin bizdeki beklediği hizmeti biz değerli başkanlarımla teşkilatımızla onlar bize gül uzattıktan sonra bizde o gülü iki tane ederek kendilerine uzatabilirliyiz bunun mücadelesini vereceğiz. Ben ekibime teşkilatıma 12’de 12 yapan tüm teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ziyaretin anısına AK Parti İl Başkanı Adem Çelik’e plaket takdim etti.

24.04.2014 - A. Yılmaz