TOKAT ÇEVRE YOLUNA ALTERNATİF KAVŞAK YAPILACAK

12.06.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kemer Mahallesinde çevre yoluna bağlantı sağlayacak olan yeni bir kavşak çalışması yapacaklarını söyledi. 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ve birim müdürleri ile birlikte belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 
Çevre yoluna yeni bir bağlantı kavşağı 
Başkan Eroğlu, yol genişletme çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Kemer Köprü kavşağından başlayıp Çay Mahallesine kadar devam eden bir hattımız var. Topçubağı ve Parekende Mahallesi arasında kalan bölümde yollar çok daralmıştı. Neredeyse tek araç dahi geçemeyecek durumda idi. Ekiplerimiz burada yol genişletme çalışmalarına başladı. Yaklaşık 7-8 metrelik kot farkı olan yerde ta duvar örmeye başladı. Taş duvar örme işlemlerinin ardından dolgusunu yaparak yolumuzu 12 metreye kadar genişletiyoruz. Yani mevcut yolu iki katına kadar daha yeni bir yol katmak suretiyle geniş ve önemli bir yol haline getiriyoruz. Artık Kemer Mahallesinden Çay Mahallesine kadar olan yol hemşehrilerimizin hizmetine açılacak. Daha sonraki süreçte Kemer Mahallesinde çevre yoluna bağlantı sağlayacak olan kavşak çalışması yapacağız. İmara işlendi çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Çat Beldesi gurup yolunda yapılan yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, şehre hakim bir konumda olan yolda Tokat manzarasını izledi.