TOKAT BELEDİYESİ’NDEN İŞÇİLERE BAYRAM MÜJDESİ

08.06.2018 Haberler

Tokat Belediyesi ile Hizmet İş Tokat Şubesi arasında 15.12.2017 ve 15.12.2019 tarihlerini kapsayan işçi sözleşmesi imzalandı.

Toplu İş Sözleşmesi imza töreni basın mensuplarının katılımları ile Başkanlık Makamında gerçekleştirildi.

Sözleşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Sözleşmenin Tokat Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak çalışan 129 personeli ilgilendirdiğini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Her zaman işçi kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ettik. Her doğrultuda alan değil, veren taraf olmaya çalıştık. İşçilerimizin emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tokat Belediyesi olarak güzel bir şekilde işverenle işçi her birlikte güzel işler başarıyoruz. Toplu sözleşmemizi artık imza aşamasına getirdik. 55 Günlük sürede protokolümüzü tamamlayarak son aşamaya getirdik.

Toplu İş Sözleşmemiz iki yılı ilgilendiren bir sözleşme oldu. Geçmiş 15.12.2017 Tarihinde başlatıp 15.12.2019 Tarihine kadar ki süreyi kapsayan 129 işçimizi ilgilendiren sözleşmeyi imzaladık.

Bu yıl için ücret zammımızı %5 + %5 ve sosyal haklarımızda da %10 civarında bir artış oldu. Önümüzdeki yıl için enflasyon farkını da ortaya koyduk. Günün sonunda işçi kardeşlerimizin gelirlerini ücretlerini iyi bir hale getirmenin gayreti içerisinde olduk. Tüm personellerimize sağlık, sıhhat afiyet diliyorum. İşçi kardeşlerimizin ücretlerini daha iyi bir hale getirmenin gayreti içerisindeyiz. Allah güle güle harcamayı nasip etsin.

Belediye personellerimiz çok kutsal bir hizmeti yerine getiriyor. Eğer insanların nezdinde bir teşekkür bir takdir aldı iseniz hem bu dünyada hem ahirette bizler için kazanç olacaktır. Tokat Belediyesi olarak bizler her daim insanların dualarını almaya gayret ediyoruz. Belediyemizin şehrin vizyonu olması, gelişmesi ve değişmesi için bu gayretimiz sonuna kadar devam edecek. Daha güzel bir Tokat’ta şehrimize insanımıza hizmet etmenin gayreti içinde olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Hak-İş İl Temsilcisi Hizmet İş Tokat Şube Başkanı Resul Demir ise, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na işçi arkadaşları adına teşekkür etti. Resul Demir yaptığı açıklamada; “Yeni kadro alan arkadaşlarımızın sendikalı olması noktasında bir ilki gerçekleştirerek önünü açtınız. Birçok belediye çalışanlarının maaşını, ikramiyesini ödeyemezken hamdolsun Tokat Belediyesi’nin çalışanlarına borcu yoktur. Bunun için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Toplu İş Sözleşmesi imza törenine; Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Yerelsen Genel Sekreteri Yahya Bilgin, Yerelsen Uzmanı İbrahim Halil Çelik, Hizmet İş Şube Başkanı Resul Demir ve Sendika Yönetimi katıldı.