TEMİZ ŞEHİR TOKAT ÇEVRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

07.06.2018 Haberler

Merhum Öğretmen Nadir Duyum adına gerçekleştirilen Atık Pil Toplama yarışması sonuçlandı.

Tokat Belediyesi atık pillerin çevre ve insan sağlığına verdiği zararı önlemek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlediği Okullar Arası Atık Pil Toplama yarışmasını bu yıl Merhum Öğretmen Nadir Duyum adına gerçekleştirdi. Merhum Öğretmen Nadir Duyum adına gerçekleştirilen Okullar Arası Atık Pil Toplama yarışması sonuçlandı.
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 2017-2018 Eğitim Dönemi Okulları Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.

Belediye Başkanlık binasında düzenlenen ödül dağıtım programında konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 3000 kg atık pilin toplanarak, TAP Derneğine teslim edildiğini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “Bugün 5 Haziran Çevre Günü. Hem Çevre Günümüzü bu manada hissettirmenin, farkındalık oluşturmanın hem de bu yıl gerçekleştirmiş olduğumuz atık pil toplama yarışması ile ilgili ödül alacak olan, bu çalışmayı başarı ile neticelendiren okullarımızı ve değerli öğrencilerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çevreyi koruma anlamında yapmamız gereken işler var. Bunlardan birisi de son yıllarda daha önem arz eden atık piller konusu. Piller hayatımızın her yerinde var. Atık pil toplama kampanyasının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Bu yıl da başarılı bir şekilde kampanyamızı yerine getirdik.

Hepimiz kapımızın önünden ve şehrimizden sorumluyuz. Herkes kapısının önünü temiz tutarsa şehir temiz olur. Kentimiz evimiz olmalı. Evimizde gösterdiğimiz titizliği şehrimiz için de göstermeliyiz. Bu hususlarda eksiklerimiz var. Bunun için daha çok özen göstermeliyiz. Çöplerin, çekirdeklerin vs. poşete konularak çöplere atılması bilincinin tüm şehre yayılması gerektiği kanaatindeyim. Bu bilinçle hareket ettiğimizde temiz bir çevremiz olur hem de toprak kaybına uğramamış oluruz. Çevremize hep birlikte sahip çıkalım. Temiz Şehir Tokat’ta Merkezi, İlçesi, Köyü ile her bir noktasında tertemiz bir şehirde hep beraberce yaşayalım.

Bu yıl ki kampanyamızı değerli bir öğretmenimize, rahmet ve saygı anlamında Nadir Duyum Hocamız’a atfettik. 30 Nisan’da son bulan kampanyamızda toplam 3 Bin Kg. civarında atık pili toplayarak TAP Derneğine teslim ettik. Hassasiyetlerinden dolayı okullarımıza, okul İdarelerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Merhum Nadir Duyum Öğretmen adına düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye giren okullar:

Birinci olan Okul: Turhal Yeşilırmak Lisesi,

İkinci olan Okul: İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Üçüncü olan Okul: Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi,

Dördüncü olan Okul: Üzümören İlk ve Orta Okulu,

Beşinci olan Okul: Halil Rıfat Paşa İlk ve Orta Okulu,

Altıncı olan Okul: Plevne İmam-Hatip Orta Okulu.