YAKLAŞIK 50 BİN TL DEĞERİNDEKİ ALTINLAR SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

24.05.2018 Haberler

Yeşilırmak Mahallesi’nde kaldırımda bir vatandaş tarafından bayan el çantası içerisinde bulunan yaklaşık 45 Bin TL değerindeki ziynet eşyası sahibine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, Yeşilırmak Mahallesinde bir binanın önünde kaldırım üzerindeki el çantasını fark eden Orhan Çoban içerisine baktığından çok sayıda ziynet eşyası ile karşılaştı. Altınların sahibini çevrede aramasına rağmen bulamayan duyarlı vatandaş polise altınları teslim etti. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından tutanakla Tokat Belediyesi Zabıta ekiplerine teslim edilen çanta içerisindeki 44 adet küçük altın, 7 adet yarım altın, bir adet tam altın, bir adet altın kolye, inci kolye, bileklikle birlikte tespih ve küpelerin olduğu ziynet eşyalarının sahibi çok geçmeden bulundu. 

Altınları aileye teslim eden Tokat Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Abur, duyarlı vatandaşı tebrik ederek, “Toplumumuzda böylesine iyi insanların olduğunu görmek, bilmek huzur verici. 45-50 Bin TL değerindeki altınları bularak polislere teslim eden Orhan Çoban isimli vatandaşımıza altınların sahibi aile adına ve Tokatlılar adına teşekkür ediyorum. Altınların sahibi aileye de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. 

Bulduğu ziynet eşyalarını zabıtaya teslim eden mobilyacı Orhan Çoban, "Kendisini bilen kim olursa olsun hak etmediği, kazanmadığı, alın terletmediği bir şeyin sahibi değildir" dedi. 

Altınları bulan duyarlı vatandaş Orhan Çoban, tesadüfen bulduğu çantanın sahibine teslim edilmesinden mutlu olduğunu söyledi. Organize Sanayi Bölgesinde mobilyacılık yapan Çoban, tesadüf yolda küçük bir çanta bulduğunu ifade ederek, "Sağa sola baktım kimseyi göremeyince içerisine baktığımızda ziynet eşyaları vardı. Ziynet eşyaları olduğu için ilk önce tedirgin oldum. Daha sonra emniyet müdürlüğüne gittim. Oradan da polis memurları ile zabıtaya giderek ziynet eşyalarını teslim ettim" dedi.