BAŞKAN EYÜP EROĞLU’NDAN GENÇLERE MESAJ

19.05.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram ve 19-25 Mayıs tarihlerinin Gençlik Haftası olması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tüm gençlerin bayramını kutlayarak, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan başlayan bağımsızlık hareketinin, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılıp milli mücadelemizin zaferle sonuçlandığını hatırlattı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu mesajında şunlara yer verdi. “Yarınlarımızın güvencesi olan gençlerimiz; ülkemizin sadece zenginliği değil; aynı zamanda değişim potansiyelinin de kaynağıdır. Genç nüfusa sahip olmak bizler için büyük bir şanstır. Özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun değerlerinden evrensel doğrularından haberdar olan ve hayat güçlüklerinin üstesinden gelebilecek donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmek en temel görevimizdir.

19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı, tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıç tarihi ve Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir dönüm noktasıdır. 

Cumhuriyet tarihimizin miladının 99. yıldönümü olan bu günde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı ve Gençlik Haftanızı en içten duygularımla kutluyor, kaderde, kıvançta ve tasada bir ve beraber olan milletimize, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum” dedi.