BAŞKAN EROĞLU: İŞİMİZ TOKAT HALKINA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMEKTİR

18.05.2018 Haberler

Dört yıllık çalışmalarına birçok vizyon proje sığdıran Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Ramazan ayının ilk günlerinde şehrin dört bir yanında yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi.

Tokat Belediyesi tarafından kentin imar ve ihyası noktasında gerçekleştirilen çalışmaları belirli zamanlarda inceleyerek, yakından takip eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Ramazan ayının ilk günlerinde yaptığı incelemeler kapsamında ilk olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kanal Tokat Projesi kapsamında Yeşilırmak’ın her iki tarafından devam eden peyzaj, iskele, Yeni Şehitler Anıtı ve Hıdırlık Sosyal Tesislerinde incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, çalışmaların durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

KARŞIYAKA’YA BİSİKLET ÖNCELİĞİ

Karşıyaka Kanal Kenarında mavi bisiklet yolu çalışmalarını da inceleyen Başkan Eroğlu, “Tokat Belediyesi olarak ulaşım politikamız gereği; yayaları, kadınları, bisikletlileri, dezavantajlı grupları kapsayan, ‘insan odaklı ulaşım hizmeti’ verilmesini amaçlıyoruz.

Ayrıca bisikletlilerin trafik güvenliğini artırmak amacıyla, bisiklet yollarını mavi renge boyayarak bu şeridin dikkat çekici ve uyarıcı olmasını sağlıyoruz. Vatandaşlarımızdan mavi şeritli yollara araçlarını park etmemeleri hususunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Şehrimizin diğer bölgelerinde de bisiklet yolu çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

2018 YILI ASFALT HEDEFİMİZ 70 BİN TON

Güneşli Mahallesi’nde yeni açılan yollar ve devam eden kaldırım çalışmaları ile son olarak Karşıyaka Mahallesi Fatih Caddesinde yapımı devam eden asfalt çalışmalarını da teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, öncelikli hedefinin Tokat halkının yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak olduğunun altını çizerek; “2018 Yılı için söz vermiş olduğumuz 70 Bin Ton asfalt ile Tokat’ı daha modern yollara kavuşturacağız. Kadim Şehir Tokat’ta, yaşamı daha sağlıklı sürdürebilmek amacıyla çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Her şey daha güzel bir Tokat için.” dedi.

Çalışmalar hakkında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Başkan Eroğlu, mutlu insanların geleceğe umut ve heyecanla baktığı, yaşamaktan zevk aldığı, vatandaşların yaşam kalitelerini artırmaya odaklı çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Eroğlu açıklamasında, “Belediyecilik millete hizmet, işimiz millete en iyi şekilde hizmet etmektir.  Bunun için aşkla çalışıyoruz. Şehrin ihtiyacına karşılık vermek adına yeni yollar yapıyoruz. Alt yapı ve üst yapısıyla beraber parkları, yeşil alanları, sosyal yaşam alanları oluşturmaya gayret ediyoruz. Bir yandan bu şehrin ekonomisini canlandırmak, yerel kalkınmayı sağlamak için tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütürken bir yandan da turizme ivme kazandıracak projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Gelişen ve değişen bir Tokat için belediye olarak günün ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da geleceğin Tokat’ını inşa ediyoruz” dedi.