DÜNYA ŞAMPİYONUNA GÖRKEMLİ KARŞILAMA

16.05.2018 Haberler

Dünya Şampiyonu Emre Kutalmış Ateşli Tokat’ta coşkuyla karşılandı.

Başkan Eroğlu: “Emre bizim Belediye Plevnespor’un da sporcusu, ben de bir Belediye Başkanı olarak ne kadar gurur duysam azdır.”

Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda erkekler +78 kiloda altın madalya kazanan Emre Kutalmış Ateşli için memleketi Tokat’ta karşılama töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Emre Kutalmış Ateşli’nin ailesi, Antrenörü Turan Güldür, sporcu arkadaşları katıldı.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Emre Kutalmış Ateşli’nin Türkiye’ye ve Tokat’a büyük bir gurur yaşattığını söyledi. Emre Kutalmış Ateşli’nin şu ana kadar hiçbir müsabakayı kaybetmediğini belirten Başkan Eroğlu, “Emre’yi tebrik ediyorum ve daha nice başarılara Allah onu kavuştursun diyorum. Emre beyefendiliği, duruşu, sporculuğu ile hem kendi yaşıtlarına, hem de kendi yaşıtlarından küçük olanlara örnek diye tabir edebileceğimiz bir evladımız.  Gençler Dünya Şampiyonasında yenilgisiz bir şekilde yoluna devam eden Emre Kutalmış bizim hem bayrağımızı göndere çektirerek, Türkiye’mizin adını tüm Dünya’ya duyurarak, Tokatlı bir kardeşimiz olarak, Belediye Plevnesporumuzun sporcusu olarak bizleri gururlandırdı. Özellikle son günlerde ihtiyacımız olan birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimiz ve şehitlerimiz için asker selamını da güzelce göstererek Emre tüm dünyaya mesaj verdi. O yönden de kendini kutluyor, tebrik ediyorum. Dünya Gençler Tekvando Şampiyonasında altın madalya kazandı ve ayrıca Emre’nin şöyle de bir özelliği var; şu ana kadar hiçbir müsabaka kaybetmedi. Emre bizim Belediye Plevnespor’un da sporcusu, ben de bir Belediye Başkanı olarak ne kadar gurur duysam azdır. Böyle bir sporcuyu çıkarttığımız, böyle bir sporcu ile birlikte olduğumuz için bende ayrıca mutluluk yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Emre Kutalmış Ateşli’nin Antrenörü Turan Güldür, “Emre Kutalmış Ateşli 2013 yılında minikler Türkiye Şampiyonu oldu. Bu başarısını artırarak devam ettirdi. 2015 yılında Yıldızlar Türkiye Şampiyonu, arkasından Yıldızlarda Avrupa şampiyonu oldu, 2016 da Gençler, 2017 de hem gençler hem Avrupa Şampiyonu, 2018 yılında Dünya şampiyonu oldu. Dünya Şampiyonasına toplam 136 ülke katıldı. Bunun içerisinde Türk Milli Takımı bir tane şampiyona çıkardı onu da Allah bize nasip etti” dedi.

Avrupa Şampiyonluğundan sonra Dünya Şampiyonu olmanın ayrı bir gurur verici olduğunu belirten Emre Kutalmış Ateşli, “Bu kolay bir başarı değil, arkamda duran başta aileme, arkadaşlarıma hocalarıma, Belediye Başkanımıza ve okulum Bilgi Okullarına teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonluğundan sonra Belediye Başkanımıza söz vermiştim Dünya Şampiyonu olup geleceğimize buradan yine bir söz verelim, inşallah daha güzel derecelerle yine karşınıza çıkarım” dedi. 

TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖSTERMEK İÇİN ASKER SELAMI VERDİ

Şampiyon olmasının ardından asker selamı veren Emre Kutalmış Ateşli, “Şampiyonada birçok ülke katılıyor maçlara, herkesin Türk’ün gücünü, askerlerimizin gücünü görmesi için selam durma kararı aldık. Şehitlerimize ve gazilerimize armağanımız olsun” ifadelerini kullandı.

Emre Kutalmış Ateşli, Tokat Cumhuriyet Meydanı’ndaki karşılama sonrası Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ı da makamında ziyaret etti. Vali Toraman, şampiyonu kucakladı ve başarısından ötürü tebrik etti.