'ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ' EYÜP EROĞLU

23.04.2014 Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı. Programa katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, belediye tarafından hazırlanan hikaye kitaplarını ve balonları çocukları dağıtırken, çocukların yoğun ilgisine kayıtsız kalmayıp tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Çelenk sunumunun ardından öğrenciler, meydanda hazırladıkları gösteriler ve mini konserlerle büyük beğeni topladılar.
Bazı öğrenciler şiirler okurken, miniklerden oluşan dans ve halay toplulukları ilgiyle izlendi.    

Ayrıca Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çocuklara hikaye kitabı ve balon dağıttı. Bazı çocuklar protokolün bulunduğu bölüme gelip, kitaplarını Başkan Eroğlu’na imzalattılar.  Ellerinde Türk bayrağı, balon ve hikaye kitapları bulunan çocukların mutlu olduğu gözlenirken, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere verilen çeşitli hediyelerle program sona erdi.

Kutlama programına, Tokat Vali Vekili Suphi Küsbeci, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gültekin, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve bazı protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
23.04.2014 - A.Yılmaz