KARŞIYAKA HANIMELİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ YILSONU ETKİNLİĞİ

04.05.2018 Haberler

Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından yılsonu etkinliği ve sergi düzenlendi.

Sergi açılışına katılan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin markalaştığını söyledi.

Yılsonu etkinliği ve sergi açılış programına eşi Hatice Eroğlu ile birlikte katılan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Tokat’ımızda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz marka olma anlamında emin adımlarla yoluna devam ediyor. Behzat, Karşıyaka ve Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizle Tokat’lı hanımların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Bugün 30 Bine yakın hanım kardeşimiz Kültür ve Sanat Merkezlerimizden gerek eğitim almak suretiyle, gerek el becerisi almak suretiyle gerekse burada aldığı bir takım kurslarla bir taraftan sosyalleşirken, aynı zamanda güzel dostluklar kurmakta ve hatta kendilerine ekonomik anlamda da bir takım getiriler elde edecekleri el becerilerini de öğrenecekler. Biz bu yönüyle bu sanat merkezlerini çok önemsiyoruz. İçerisinde çocuklarımız için kreşleri, spor yapabilecekleri fitness salonları ve birçok kurs odaları bulunuyor. Bu projelerimizi gerçekleşirken desteklerini esirgemeyerek her zaman yanımızda olan Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Bayanlarımızın ürettiği ürünleri bir taraftan satarken bunların bir Satış Merkezinde de Tüm Tokat’lıların da satın alabileceği bir mekân haline getirilmesi noktasında Yeraltı Çarşımızda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi satış alanı oluşturduk ve yaklaşık üç aydır da devam ediyoruz. Değerli hanımlarımızın ürettiği ürünleri onların belirlediği fiyattan satarak kazanılan parayı da kendilerine teslim ediyoruz” diye konuştu.

EL EMEĞİ ÇARŞISI DA AÇILIYOR

El Emeği Göz Nuru Çarşısı adı altında 15, 16 dükkanın iç içe olduğu her gün açık olacak ve her gün bir bayanın yararlanacağı çarşı açılacağını da belirten Başkan Eroğlu, “Haftanın belirli günlerinde hamur işlerinin olduğu, pasta, börek satışının olduğu belirli günlerinde yine hanımlarımızın el emeği göz nuru yazmalar, iğne oyalarının satıldığı her güne farklı misyon düşündüğümüz çarşımızı da planlıyoruz. En kısa zamanda bunu hayata geçirip, hanımlarımızın ekonomik anlamda kendi ellerine bir gelir sağlamış olacağız. Kısaca bizler sizlerin emrindeyiz, bayanlarımız bizim baş tacımız. Onun için de her daim sizlerin isteklerini hep başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin mutlu olması Tokat Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri olarak da her daim yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sergimizin de hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Sergi kurdelesini kesen Başkan Eroğlu, katılımcılarla birlikte sergi alanını ziyaret etti.