BAŞKAN EROĞLU, 23 NİSANDA ÇOCUKLARA TOKAT BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’Nİ HEDİYE ETTİ

24.04.2018 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından oluşturulan Çocuk Meclisi 23 Nisan 2018'de ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi.

Tokat Belediyesi tarafından Tokat Belediyesi Çocuk Meclisi oluşturulmuştu. Meclisin ilk resmi toplantısı günün anlam ve önemine binaen 23 Nisanda kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla aynı gün gerçekleştirildi. Meclis oturumunda konuşan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, meclis kurmadaki amaçlarının çocukları daha iyi yetiştirmek, geleceğe hazırlamak, onların görüşü, bakışı ile şehri tasarımlamak ve bu doğrultuda kararlar almak olduğunu söyledi. Başkan Eroğlu, konuşmasında; “Şehrimizde bu 23 Nisan’da çocuklarımıza bir hediye verelim diye farklı bir çalışmayı başlatıyoruz. Öncesinde resmi olarak kuruluşunu tamamladığımız ardından meclisimizi oluşturan çocuklarımızı belirleyerek 23 Nisan’da ilk resmi toplantımızı yaptığımız Tokat Belediyesi Çocuk Meclisimizin Tokat’ımıza, çocuklarımıza ve Belediyemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.
Amacımız; geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek, geleceğe hazırlamak ve onların görüşü bakışı ile şehri tasarımlamak ve kararlar almaktır. Çocuklarımızla daha önce yaptığımız toplantıda Tokat’a ilişkin görüşlerini çok güzel anlattılar ve bizleri umutlandırdılar. Yarının büyükleri çocuklarımızın şehrimizi sevmeleri, başarılı bireyler olarak gayretlerini görmek bizleri heyecanlandırdı, mutlu etti. Bu çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın başarılı olması, ülkemizin, şehrimizin ve tüm dünyanın başarısıdır.
Bizler bu meclisi kurarken, istiyoruz ki; bizlere ışık tutacak, bizlere yardımcı olacak, şehrimizde Çocuk Meclisimizin aldığı kararlara göre ihtiyaçları giderecek işlere imza atmak istiyoruz. Sadece çocuklara yönelik değil, her kesimi ilgilendiren, eğitimle, sağlıkla daha birçok konuda tavsiyelerinizi bekliyoruz. Bu kararlarınızı ilimizin üst düzeylerine ileterek bunları takip edeceğiz. Siz çocuklarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.
Şehre dair sorumluluk yüklenen Çocuk Meclisimize başarılar diliyor, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

Başkan Eroğlu'nun konuşmasının ardından meclis oturumuna katılan çocuklar, böylesi bir meclis kurularak çocukların görüşlerinin alınmasının sağlanacağı bir ortam oluşturduğu için Başkan Eroğlu'na teşekkürlerini ilettiler. Daha sonra Başkan Eroğlu ve Meclis üyesi çocuklar birlikte pasta kesip fotoğraf çektirdi. Meclis başkanı Efe Aydoğdu minik meclis üyelerinin taleplerini Başkan Eroğlu’na iletmek üzere dinleyerek not aldı. Mecliste çocuk parklarının temizliği, sigara içilmeyen alanların çoğalması, ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi, temiz alanların çoğaltılması gibi konular ele alındı.