BAŞKAN AV. EYÜP EROĞLU'NUN KANDİL MESAJI

13.04.2018 Haberler

Miraç Kandilinizin başta tüm İslam Âlemi olmak üzere hemşehrilerimize hayırlı ve mübarek olmasını diliyorum.

Cenab-ı Allah daha nice nice kandiller görmemizi nasip etsin.

Miraç; Receb'in 27. gecesi… Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuk… Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşma…           

Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliştir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur. Miraç; kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olsun.

Bu mübarek gecede Rabbim yapacağınız dualarınızı kabul eylesin. Miraç tüm İslam âleminin ve mazlumların kurtuluşuna vesile olsun. Vatanı için, Dini Mübin için canlarını veren şühedaya dualarımızla Miraç Kandiliniz mübarek olsun.