İMDER BULUŞMASI

22.04.2014 Haberler

İmam Hatip ve İlahiyat Mezunları Derneği tarafından Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve ekibine 'Hayırlı Olsun' yemeği verildi.
Pirhan'da düzenlenen buluşma programına; Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Adem Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Bay, Belediye Meclis Üyeleri, İMDER Başkanı Dr. Muzaffer Katar, Belediye Başkan Yardımcılarından Mustafa Bandırmalı, Osman Altunordu ve Metin Polat ile Tokat İmam Hatip Lisesi Müdürü Fahri Delen ve İMDER Yönetim Kurulu Üyeleri; Yahya Aktaş, Hüsnü Dede, Kamil Yunal, Murat Ede katıldılar.    

İMDER Başkanı Dr. Muzaffer Katar yapmış olduğu açıklamada; “Sayın Başbakanımızın Kurtuluş Savaşı olarak adlandırdığı bir önceki seçimde canla başla çalışan, gecesini gündüzüne katan il yönetimimizi ve ilçe yönetimimizi tebrik etmek istedik. Yeni seçilen Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nu, İl Genel Meclisi Başkanımız Adem Dizer'i, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyelerimizi burada ağırlayarak onlarla hasbihal etmek, başarılarından dolayı tebrik etmek, yeni görevlerinde başarılar dilemek istedik. Davetimize icap ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.  

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yapmış olduğu konuşmada; “Derneğimizin tertip etmiş olduğu bu güzel birlik ve beraberlik yemeğinden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bir Kurtuluş Savaşında, Türkiye’miz büyük bir galibiyetle, halkımızın büyük teveccühü ile hem Türkiye’mizde hem de Tokat’ımızda büyük bir başarıya imza attık. Emeği geçen sivil toplumuyla, sokaktaki insanıyla, her kademesindeki arkadaşlarımızla vermiş olduğunuz bu emekten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah’a şükür iki yıldır bu ülkenin alnını ak eylemek için hükümetimiz büyük başarılara imza atmıştır. Milletin çıkmış olduğu bu noktada asla ayrılmadan yorulmadan yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın bize vermiş olduğu bu görevi sonuna kadar layıkıyla yerine getirmek için terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Tokat’ın daha büyümesi daha güzelleşmesi için bir beraber olmak, bizim için en önemli gaye olacak. Bizlere her türlü fikirsel anlamda taleplerinizi önerilerinizi, bize yapacağınız her türlü eleştiriyi de açık yüreklilikle kabul edeceğimizi, bu yolda bir ve beraber olarak yürüyeceğimizden hiçbirinizin şüphesi olmasın. Sivil toplum kuruluşlarının da önemi çok fazla, özellikle 90’lı yıllardan sonra STK’ların önemi daha da arttı. O yıllardan önce kurulan İMDER Derneğimizin şuanda da güzel çalışmalara imza atması bizi ziyadesiyle memnun etmekte. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. İnşallah çok daha güzel günlerde bir araya gelmek temennisiyle, değerli İMDER Başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

22.04.2014 - A.Yılmaz