TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NDAN BAŞKAN EROĞLU’NA ÖDÜL

19.03.2018 Haberler

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Milli İrade Salonunda düzenlenen il ve ilçeler müşterek istişare toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımı ile yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, finansman alanında Türkiye genelinde 681 bin firmaya dokunduklarını ifade etti. Oda ve borsaların katkılarıyla yüzde 9,9 faiz oranıyla üyelere nefes kredisi sağladıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, 27 bin firmaya 5 milyar lira kaynak oluşturduklarını ifade ederek, "KOSGEB’in de 0 faizli 3 yıl vadeli olarak, 290 bin firmaya, 8 milyar lira kredi verdik. Kredi Garanti Fonu olarak 364 bin firmaya 221 milyar lira tutarında kefalet sağladık. Tokat’ta 2 bin 700 firmanın, yani aktif üyelerin yarısının faydalandı" dedi.

Program sonunda, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Fark Yaratanlar, Tokat'a Değer Katanlar" ödül töreninde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na Kanal Tokat projesi ile plaket takdim etti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada; Tokat İl ve İlçeleri Müşterek İstişare Toplantısı sonrasında düzenlenen "Fark Yaratanlar ve Tokat'a Değer Katanlar" Ödül töreninde KANAL TOKAT Projemiz dolayısıyla bizlere ödül takdim eden Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederim.
Tokat'ın kalkınması için güç birliği ve işbirliği içerisinde birçok çalışmaya imza attık. İnşallah lokal sorunlarımızı da gidererek Tokat'ı daha gelişmiş ve ekonomisi sağlıklı bir şehir yapmaya devam edeceğiz” dedi.