KIRKBADALLAR’DA FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

13.03.2018 Haberler

"Aşmak için Hareket" projesi kapsamında Tokat'ta tüm okullarda aynı saatte spor etkinliği yapıldı.

Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Tokat Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen "Aşmak için Hareket" projesi kapsamında Tokat'ta tüm okullarda aynı saatte spor etkinliği yapıldı.

Okul bahçesinde spor yapan öğrenciler, engelli öğrencilerle birlikte Kırkbadallar'da düzenlenen programa katıldı. "Vatan için biz de varız", "Aşmak için Hareket" pankartı açan öğrenciler, protokol üyeleri ile birlikte Kırkbadallar’ı çıkıp-inerek projeye destek verdi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, farkındalık çalışması ile engelli bireyleri ve yakınlarının mutlu olduğunu ifade etti. Etkinlikte açılan "Vatan için bizde varız" pankartına dikkat çeken Başkan Eroğlu, "Engelleri onlarla nasıl aşılması gerektiğini öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm hemşehrilerimizle ortaya koyuyoruz. İnanıyorum ki bu farkındalık çalışması ile bir taraftan engelli kardeşlerimiz ve aileleri mutlu oluyorlar bir taraftan da bu farkındalığı da tüm şehre yaymış oluyoruz. Bu yönüyle bu işi çok önemli görüyorum.

Vatan için özellikle Afrin’de mücadele veren ordumuza, askerimize de manevi anlamda dua olmak adına Tokat’taki engelli kardeşlerimiz, biz vatan için, ülkemiz için, bayrağımız için varız ve askerimizin, Mehmetçiğimizin yanındayız diyorlar.

Tüm engelli kardeşlerimize, tüm hemşehrilerimize başta Afrin’deki Mehmetçiğimiz olmak üzere vatan için mücadele veren tüm ordumuza Tokat’tan selam veriyoruz. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Kardeşlerimizle daha nice nice engelleri aşarak vatanımız için, tüm Ülkemizin fertleri için özellikle engellilerimiz için de hep birlikte, omuz omuza mücadeleye her zaman varız. Bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz." dedi. 

Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten ise projeyle ilgi bilgi vererek, "Mart ayında sona erecek olan final programlarımızdan birisini gerçekleştirdik. İl genelinde 09.00 itibariyle tüm okullarda toplu spor etkinliği yapıldı. Daha sonra Kırkbadallar'da aşmak için hareket projesi kapsamında etkinlik düzenledik. Çorum'da yaşanan vahim trafik kazası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan müzikli programımızı iptal ettik. Bugün finali yaptık. Desteklerinden dolayı başta Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.