“900 ADIMDA 900 GENÇ” PROGRAMI YAPILACAK

12.03.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 900 Adımda 900 Genç programı kapsamında 81 İlden 162 Genci Tokat’ta misafir edeceklerini duyurdu.

Bu fikrin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Eroğlu Konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Programımızda 900 adımda 900 genç Tokat’ı tanıyor, Tokat’ı geziyor, Tokat’ın kültürünü hissediyor. Yaklaşık bir ay öncesinde Tokat’ı seven insanlar olarak Tokat’ı tanıtma noktasında neler yapabileceğimizi konuşurken 81 İlimizden genç kardeşlerimizi Tokat’a çağıralım, Tokat2ta onlara bir program yapalım, birkaç gün gezdirelim ve böylece Tokat’tı tüm Türkiye’deki genç kardeşlerimize temsili gelen insanlar vasıtasıyla da olsa tanıtalım dediler. Ben de çok güzel bir fikir olduğunu dile getirdim. Bir aydır yoğun bir şekilde çalışarak, gayret gösteriyorlar. 81 ilimizden bir erkek bir bayan olmak üzere toplam 162 genç kardeşimizi Tokat’ımızda ağırlayacağız. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve kalanlar için de Pazar’a kadar 3-4 gün misafir etmiş olacağız” dedi.

Tokat’ın gariplerle dost olan, insanları kucaklayan son derece önemli tarih ve medeniyetler şehri olduğuna vurgu yapan Eroğlu; “ Tokat’ın tanıtımına dair çalışmalar yaparken genç kardeşlerimizin bu fikri de Tokat’ın tarihini ve turizmini canlandırmaya yönelik bir faaliyet olduğunu gözlemledik. Hemen akabinde gerek sosyal platformda, gerek internet ortamlarında bu programı tüm Türkiye’mize duyurduk. Çok yoğun katılım talepleri oldu ve bunların hepsi süzgeçten geçirildi. Gelen bütün talepler değerlendirmeye alındıktan sonra her ilden iki kişiye düşürdük. Bu 162 kardeşimizle beraber yine hem Tokat’ımızın ilçelerinden hem Tokat’ımızın kendi içerisinden de diğer kardeşlerimizi de işin içerisine dâhil edip, 900 kişiyle 900 adımlık Türklerin Tokat’taki tarihi serüvenlerini ortaya koyduğu tarihi mekânları hep birlikte gezmiş olacağız. Programımız son derece güzel. Onları karşıladıktan sonra Sulusokak’ta yürüyüş yapacağız. Tarihi eserleri gezdikten sonra Afrin’deki şehitlerimiz için hazırladığımız programımız var. 81 ilden gelen gençlerimizle programı Afrin’deki Mehmetçiğimize hediye etmiş olacağız “ şeklinde konuştu.

81 İLDEN TOPRAK GETİRECEKLER

Projeye katılan gençlerin kendi illerinden getirdikleri toprakları şehitliğe dökeceklerini belirten Başkan Eroğlu açıklamasını şu şekilde tamamlandı:

“ Bunların yanı sıra fotoğraf sergilerimiz, Tokat’ın kendine has kültürlerini onlara tek tek tanıtmış olacağız. Ballıcasıyla, Kaz Gölüyle, Niksar’ı ile Tokat’ın tüm tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmış olacağız. Onları yolcu ederken kendilerinden gittikleri yerlerde Tokat’ı tanıtmalarını, Tokat’ın güzelliklerinden bahsetmelerini rica edeceğiz. Buradaki amacımız tamamen Birliği, kardeşliği ortaya koymak.81 ilden gelen gençlerimizin Anadolu’nun mayası Tokat’ımızda nasıl bir ve beraber olduğumuzu tüm Türkiye’ye, Dünya’ya yaymak. Diğer taraftan hem Şehitlerimizi unutmamak, hem Mehmetçiğimizi unutmayarak Afrin’e her türlü manevi desteğimizi ortaya koymak. Bunun haricinde de Tokat’ın tarihini, kültürünü ortaya koyarak 81 ile tanıtmak. Programımız 15 Mart Perşembe günü başlıyor. İnşallah güzel bir program tertip edeceğiz. Önümüzdeki birkaç günde tüm hazırlıklarımızı bitirip, 15 Mart Perşembe’den itibaren misafirlerimizi ağırlamış olacağız. Emeği geçen belediyemizin tüm personellerine, burada bulunan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun”

Başkan Eroğlu’ndan sonra Tokatlı Gençler adına söz alan Büşra Türk ise; “Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı unvanına sahip Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun projemize maddi ve manevi anlamda desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.