TOKAT BELEDİYESİ HANIMELİ ÜRÜNLERİ SATIŞ MAĞAZASI AÇILDI

09.03.2018 Haberler

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri ile Mahalle Konaklarında hazırlanan ürünlerin satışının yapılabileceği mağaza 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Tokat Yeraltı Çarşısında açıldı.

Yeraltı Çarşısında Hanımeli Ürünleri Satış Mağazasının açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hanım kardeşlerimizin ekonomik kalkınmasını gerçekleştirmek, bir nebze de olsa ev ekonomisine katkı sağlamalarına imkan vermiş oluyoruz” dedi.

Başkan Eroğlu yaptığı açılış konuşmasında; “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde armağan ettiğimiz Hanımeli Ürünleri Satış Mağazası’nda Tokatlı hanım kardeşlerimizin el emeği, göz nuru yapmış olduğu ürünler satışa sunulacak ve gelirin tamamı hanım kardeşlerimize iade edilecek. Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi ile Mahalle Konaklarında hazırlanan ürünler hanımlar adına satılarak ücreti emek sahibi kadınlarımıza kazancıyla beraber iade edilecek. Ekonomik anlamda kadınlarımıza dönüş sağlanması amacıyla hazırladığımız bu tesisin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Konuşmanın ardından Hanımeli Ürünleri Satış Mağazasının açılış kurdelesi kesilerek, mağaza protokol üyeleri tarafından gezildi.