GÜLBAHAR HATUN HANIMELİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ AÇILDI

08.03.2018 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından açılan Hanımeli Kültür Merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Tokatlı hanımların hizmetine sunuldu.

Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi açılışına Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman’ın yanı sıra; Tokat Belediye Başkanı  Eyüp Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu diğer protokol mensupları ve kadınlar katıldı

Programın açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tüm kadınların 8 Mart Dünya kadınlar gününü tebrik etti. Tokat Belediyesi olarak kadınlara destek olmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Eroğlu, “Peygamberimiz sizleri överek, cennet annelerin ayakları altındadır, diyerek kadını övüyor. Sizler bizim baş tacımızsınız. Onun içinde sadece 8Mart değil tüm günlerinde sizin gününüz olması gerektiğini de düşünerek değerli hanımları saygıyla selamlıyoruz” dedi.

Hanımeli Kültür Merkezlerinin hanımlar için bir okul gibi olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Biz Belediye olarak istiyoruz ki kadınlarımıza bir desteğimiz olsun, bir çalışmamız olsun diye, 2015’in 8 Mart’ında Behzat Hanımeli kültür sanat merkezini açmıştık, ardından bir yıl sonra Karşıyaka'daki bir Hanımeli Kültür Sanat Merkezini açmıştık. Bu yılda Gülbahar Hatun Kültür Sanat merkezini açtık. Şu ana kadar iki merkezimizde 25 bine yakın kursiyerimiz oldu. Âdete bir okul gibi oluyor bu merkezlerimiz. Kadının olmadığı yerde başarı olmaz, sosyalleşme olmaz bizde bunu bilerek her alanda siz değerli hanımlarımızı baş tacı etmenin gayretindeyiz” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Vali Dr. Ömer Toraman, “Yaptığımız her işte atacağımız her adımda kadın erkek birlikte müşterek adım atmamız gerekiyor. Ne kadar Türk erkeği dışarıdan baktığınızda biraz sert görünür ama aslında evde evimizin temel direği, dayanağı Türk kadınıdır. Türk kadını girdiği her işte yüzünün akıyla çıkmış, büyük emek gayret gösterip neticeler elde etmiş, müstesna bir topluluğu oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi açılış kurdelesi kesildi. Tokat Belediyesi tarafından hizmete sunulan yeni merkez misafirler tarafından gezildi.