ÇEKENLİ İŞ MERKEZİNE YENİ DÜZENLEME GELİYOR

07.03.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iş merkezindeki bazı dükkânların sadece depo olarak kullanılmasından dolayı şikâyetler aldıklarını, bundan sonra kiraya verilecek dükkânlara çalıştırma şartı koyarak bunu ihale şartnamesine ekleyeceklerini açıkladı.

Çekenli iş merkezinde bulunan esnaflarla ve dernek üyeleri ile sabah kahvaltısında biraraya gelen ve esnafın sorunlarını dinleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iş merkezindeki bazı dükkânların sadece depo olarak kullanılmasından dolayı şikâyetler aldıklarını, bundan sonra kiraya verilecek dükkânlara çalıştırma şartı koyarak bunu ihale şartnamesine ekleyeceklerini açıkladı.

Çekenli iş merkezinin ilk zamanları birçok sorunu olduğunu söyleyen Başkan Eroğlu " Boya badana kapı ihtiyaçları vardı. İlk önce bunları yaptık. Daha sonraları yukarıda iyi bir sıcaklık olduğundan bahsedilince iş merkezinin üstünü kapatarak sıcaklığı engelledik. Akşamları minibüsler gidince minibüs garajını tinercilerin veya başkaca ahlaki sıkıntısı olan insanların kullandığından bahsedilmişti. Bunun içinde iki tür çözüm önerisi getirmiştik. Birincisi hep beraber birleşip bir bekçiye para verelim o bekçi burada dursun. İkinci olarak ta kolluk kuvvetleri ile emniyet ve zabıta ile kontrol edilsin. Bu iki çözüm önerisinde biraz aksamalar olsa da sanırım eskisi kadar bir sorun kalmadı. Gelen geçen zamanda yeni ihtiyaçlar oldu. Özellikle yukarı çatının tamamen değişmesi ile ilgili istekler olması üzerine çok ciddi rakam tuttuğunu söyledim. Başka çözümler nasıl buluruz derken ara ara havalandırmalar açarak burada sıkışan sıcaklığı tahliye ederek bu sorunun giderilebileceği ile ilgili bir durum ortaya çıktı. Yaza doğru o sistemi yapalım. Yine de çözülmezse ona göre bir çare bulacağız" şeklinde konuştu.

"SU TAHSİLAT VEZNESİ TEKRAR FAALİYETE GEÇECEK"

Daha önceleri iş merkezinin içerisinde bulunan Su Tahsilat Veznesi'nin Çekenli esnafının tekrar faaliyete geçmesini istediğini kaydeden Başkan Eroğlu, " İki, iki buçuk yıl önce bir veznemiz vardı. Başkanımız tekrardan faaliyete geçsin diye bir öneride bulundu. Bende müdür beyi aradım. Bir hazırlık yap burayı yeniden faaliyete geçirelim dedim. Burası belediyenin ise belediyenin bir merkezi olsun. Onunda bir katkısı olur. İnsanlar girer çıkar. Burada bir hareketlilik oluşur. Bunun dışında esnaflarımızın başka hangi istekleri var onu dinlemek için bugün sizlerle buluştuk. Benim sizlerden aldığım istekler temenniler bunlardan ibaret" şeklinde konuştu.

Son olarak karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunan Başkan Eroğlu esnaflarla sohbet ederek bol kazançlar temennisinde bulundu.