BAŞKANLAR TOKAT’I GEZDİ

19.02.2018 Haberler

Yerel Yönetimler Karadeniz Bölge Toplantısı kapsamında Tokat’a gelen Belediye Başkanları toplantının 3’üncü gününde Tokat turu yaptı.

Belediye Başkanları ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Tokat’ın tarihi mekanlarının yanı sıra Kanal Tokat’ı da yakından inceledi.

Tokat’ gelen heyete gezileri sırasında Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu eşlik etti.

Başkan Eroğlu, 3 gün süren ziyaretlerin değerlendirmesini yaptı. 250’den fazla belediye başkanını ağırladıklarını kaydeden Başkan Eroğlu; “Misafirlerimizden Tokat ile alakalı çok hoş sözler duyduk. Güzel bir misafirperverlik gösterebildiysek ne mutlu bize. Ayrıca konuklarımız, Tokat’ın insanından da çok memnun kaldılar. Esnafımızı ziyaret ettiler. Tokatlılar onlarla çok yakından ilgilendi. Ben vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmamızın Tokat’ın turizmine de büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Değerli belediye başkanlarımızın Tokat’ı gezip hizmetlerimizi incelemesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Çünkü her biri kendi illerinde, ilçelerinde hizmet veren insanlar. Tokat’taki çalışmalarımızı beğenmeleri bizler için çok önemliydi. Bu hususta başarıya ulaştığımıza inanıyorum. Bugün de başkanlarımıza Spor Kompleksimizi, Kanal Tokat’ı, Bilgi Evimizi, Meydan Projemizi, Taşhan’ı, Halit Sokağı, Sulusokağı, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi, Gaziosmanpaşa Müzemizi gezdirdik. Kendileri bu sayede Tokat’ın tarihi mekânlarının yanı sıra belediyemizin çalışmalarını da görmüş oldular. Bu toplantılar ve gezimiz, bizim için de onlar için de güzel bir tecrübe paylaşımı ve fikir alışverişi sağladı. Böylesi büyük bir organizasyonda hiçbir problem olmadan misafirlerimizi ağırladık çok şükür. Ben misafirlerimizi eksiksiz bir şekilde ağırlayan tüm personele ve Tokatlılara teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanları, Kanal Tokat’ı incelerken yapılan jet ski gösterilerini de beğeniyle izledi.  Kanal Tokat’a hayran kaldıklarını dile getiren Başkanlar, hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmedi. Kanal Tokat ziyareti, misafir Belediye Başkanlarının Osmanlı Kayıklarına binerek gezmesi ile son buldu.

İl ve İlçe Belediye Başkanları Kanal Tokat’ın ardından, Meydan Projesini, Taşhan’ı, Halit Sokağı, Sulusokağı, Gaziosmanpaşa Müzesini gezdi.