EROL KAYA : ‘BAŞARILI BULDUĞUM BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BİR TANESİ’

19.02.2018 Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Tokat Belediye Başkanı başarılı bulduğum Belediye Başkanlarımızdan bir tanesidir. Bunları teyit eden bu çalışmaları yerinde görmek keyif verdi.

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Bölge Toplantısı için kente gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya Karadeniz Bölge Toplantısı için geldiği Tokat’ta bir takım ziyaretlerde bulundu. İlk olarak meydan projesi temel atma törenine katılan Genel Başkan Kaya, Afrin deki askerler için Tokat Hanımeli Kültür Merkezindeki hanımların ördüğü atkı ve bereleri Afrin’e göndermek için düzenlenen programa katıldı. Daha sonra valilik ve belediyeyi ziyarette bulundu.

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Kaya’ya bilgiler veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Burada olmanızı biz şehrimiz için büyük bir fırsat olduğunu biliyoruz. 18 tane il belediye başkanlarımızın şehrimize gelecek olması şehrin tanıtımı için önemli bir vesile ve biz bunu önemsiyoruz. Tecrübe paylaşımlarını da belediyecilik anlamında diğer belediye başkanlarımızla yapacağız. Genel merkezimizin de burada Karadeniz Bölge Toplantısını yapmış olması ve kentte yapılan çalışmalarında yerinde istişare edilecek olması da bizleri de mutlu etti” dedi.

‘BAŞARILI BULDUĞUM BAŞKANLARDAN BİR TANESİ’

Daha sonra konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, “Üç gün boyunca burada olacağız. Karadeniz Bölge Toplantımızı büyük şehirler dışında bu yıl küçük illerimizde de yapmaya başladık. Tokat’taki belediye çalışmaları hakkında, klasik anlamda belediyecilik anlayışı Türkiye’de değişmeye başladı. Sosyal hayatla ilgili belediyelerimiz önemli hizmetler yapıyorlar. Kültürel anlamda daha yeni yeni adımlar atıyoruz. Kalkınmanın temel paradigmalarından birisi olarak iş yapma becerisi noktasında bugün Tokat’ta çok önemli şeyler gördüm. Değerli belediye başkanımızın ekibine bu anlamda teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’de belediye başkanları 2005 yılından itibaren hayata geçmiş olan reformda ekonomik kalkınmadan da sorumludurlar. Ben bugün et kombinesini gördüm. Orada hem üç belediyemizin merkezi yönetimin il özel idaresi ve bir kooperatifin ortaklaşa yaptığı eseri gördük. Bu şehrin kalkınmasıyla istihdamla ilgili ye iş imkânlarının oluşması yönünde önemli bir proje, başkanımızı tebrik ediyorum. Yine meydan düzenlemesi, şehirlerin tamamlayıcı yüzü neyi hatırlıyorsunuz Tokat’ta dendiğinde meydan denmesi için yapılan çalışma için tebrik ediyorum. Tokat Belediye Başkanı başarılı bulduğum Belediye Başkanlarımızdan bir tanesidir. Bunları teyit eden bu çalışmaları yerinde görmek keyif verdi.250 belediye başkanımızın da burada belediyecilik adına, şehircilik bakımından geçmişten bu güne tebarüz etmiş bütün eserleri görmek bakımından iyi dersler ve ilhamlar alacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Tokatla ilgili bir şey daha öğrendiğini belirten Genel Başkan Kaya, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Tokatlılar kente tirenin gelmesini reddetmişler. Gerekçesini de bağlarımız, hayvanlarımız rahatsız olurlar diye onun için organik tarımın şehri de Tokat demenin mümkün olduğunu söyledi.

Ziyaret sonrasında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya’ya Tokat yazmaları kitabı ve honça hediye etti.