TOKAT’TAN AFRİN'E ONBEŞLİLER'İN ANALARININ İLMEK İLMEK SELAM VE DUALARINI GÖNDERİYORUZ

19.02.2018 Haberler

Yüz yıl önce Onbeşlileri uğurlayan Tokatlı anneler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı harekâtında görevli Mehmetçiğe destek olmak için ördükleri atkı ve bereleri gönderdi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekilleri, Ak Parti teşkilatı ve vatandaşlar katıldı. 

ONBEŞLİLERE TEMSİLİ OLARAK KINALAR YAKILDI

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Merkezleri ve Mahalle Konakları’nda Afrin’deki Mehmetçiğe destek olmak için hazırlanan atkı ve berelerin gönderilmesi için düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ve İl Müftüsü Ahmet Erdem tarafından askerlerimize dua edilmesi ile başladı. Dua sonrasında Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve diğer protokol üyeleri atkı ve berelerin yer aldığı stantları ziyaret ederek, örgü ören bayanlarla sohbet etti. 

BURASI ONBEŞLİLERİN ŞEHRİ

Atkı ve bere ören hanımlara kolaylıklar dileyen Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptığı açıklamada, “Burası Onbeşlilerin şehri dolayısıyla Onbeşlilerin şehrinde Onbeşlilerin uğurlandığı meydanda yüz yıl geri gidiyoruz. O gün onları uğurlayan anneler vatan için uğurlamıştı, bu gün ise belki devletimizin bütün askerimize elhamdülillah her türlü ihtiyacı karşılanıyor, bunlara ihtiyaç yok ama bizi askerimize moral vermeye millet olarak moralimizi yükseltmeye büyük ihtiyacımız var. Bütün Tokatlı annelerimizi, hanımlarımızı, ablalarımızı tebrik ediyorum. Tıpkı istiklal savaşında Nene Hatunların, torunları gibi Şerife Bacıların torunları gibi bu günde üzerlerine düşeni yapıyorlar. Bu vatan elhamdülillah asla bölünmeyecektir. Bu vatana hain tuzak kurmaya çalışan teröristlere asla fırsat verilmeyecektir. Birileri hala bize Afrin’de ne işiniz var diyor, bunu Avrupalılar, Amerikalılar söylüyor ama bizim içimizde bazı bu işi anlamayanlar da var. Tokatlı annelerimiz onlara en güzel cevabı veriyorlar. Yüreklerine, ellerine sağlık, Allah onlardan arzı olsun. Askerlerimizin de kazasız belasız oradan bütün terör unsurlarını temizleyerek dönmesini Rabbimden niyaz ediyorum” dedi. 

Vali Toraman, “Tokat’ımız ülkemizin bağımsızlığı birlik ve beraberliği için tarih boyunca üzerine vazife düştüğünde vazifesini en iyi şekilde icra etmiş bir şehir. Evlatlarını ellerine kına yakarak cepheye göndermiş bir şehir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tokatlı annelerimize ablalarımıza bacılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Buradan Afrin’deki Mehmetçiklerimize selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Bu vatan asla bölünmez, parçalanmaz. Kim bu vatana gözünü diktiyse de bu vatanın evlatları o dikilen gözü çıkartmasını bilir uzatılan eli de kesmesini bilir. Bütün Mehmetçiklerimize muzafferiyetler diliyorum” dedi.

Konuşmalar sonrasından Onbeşli askerlere temsili olarak kınalar yakıldı. Daha sonra Tokat Belediyesi ziyaret edildi.