YENİ SANAYİ SİTESİ İNŞAATINA 2018 YILINDA BAŞLANMASI BEKLENİYOR

29.01.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin 2018 yılı Mali Genel Kurulunda yeni sanayi sitesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni sanayi sitesi için Belediye olarak tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini belirten Başkan Eroğlu, imar planlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Yeni bir sanayi sitesinin en önemli unsuru Sanayi esnafının birlik ve beraberlik içerisinde bu işi yapacağını ortaya koymasıydı. Bu konuda esnafımızın verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Bununla beraber bir diğer önemli konu ise Yeni Sanayi Sitesinin yerinin belirlenmesiydi. Tokat’ın üç ana girişi var. Bunlardan biri kelkite açılan Niksar yolu, bir diğer Sivas yolu ve Tokat Turhal yoludur. En fazla aktif olan yollardan biri olan Turhal yolu üzerindeki Hazineye ait araziyi yeni sanayi sitesi yapmak için belirledik. Şuan gelmiş olduğumuz nokta itibariyle bütün kurum izinleri alındı. Bizler Belediye olarak bu bölgenin imar çalışmasını yapıyoruz. Yollarını, yeşil sahasını ibadethanelerini sosyal tesis alanların yani iş yerleri haricindeki alanların imar planlama çalışmasını yapmaktayız. Bu çalışma bittikten sonra alanın satın alınmasını tamamlayarak ihaleye çıkma aşamasını Bakanlarımız, Milletvekillerimizle, kurumlarımızla birlikte hep beraberce gerçekleştirmiş olacağız.

Bir diğer önemli husus ise mevcut sanayi sitesinin ne olacağı konusuydu. Bu konuda esnaflarımız asla tereddüt etmesinler. Orası boş bırakılacak, yeşil sahaya dönderilecek bir alan olarak tasarlamıyoruz. Şehrin girişinde olan bu bölgenin konut, ticarethane gibi şehre katkı sağlayacak bir imar çalışmasını oraya yapmış olacağız. Şuandaki dükkânların eski fiyattan iki kat daha fazla edeceğini tahmin ediyorum.

Sanayi sitesinin kollarında ticaret yapan her esnafımız yeni bölgeye taşınacak. Dışardan gelen insanların ne güzel bir şehir diyeceği, gurur duyacağımız bir Tokat’ı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Program mali genel kurulun yapılması ile sona erdi.