İBN-İ KEMAL MAHALLE KONAĞINDA SOSYAL FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

06.01.2018 Haberler

Başkan EROĞLU: Ben sizlerin ağabeyi olarak kapımız sizlere her zaman açıktır. Her daim sizin hizmetkârınız oluruz.

Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (TOFSAD) ortaklaşa düzenlediği “Sosyal Farkındalık” etkinliği Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağında gerçekleşti. Etkinliğe Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Milli Parklar İl Müdürü İhsan İkinci, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, TOFSAD Üyeleri, Sevgi Evleri yöneticileri ve öğrencileri katıldı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi ile başlayan programda Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada, “Hepimiz Ülkemizi vatanımızı ve toprağımızı seven insanlarız. Çok çalışmalı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Önümüzdeki yıllarda her ne olursa olsun işinizi çok sevin işinizi iyi yapın. Alın terinizi son dalmasına kadar bu vatana bu toprağa bu insana vermekten düşer. Ben sizlerin ağabeyi olarak kapımız sizlere her zaman açıktır. Her daim sizin hizmetkârınız oluruz. Sizleri bekliyoruz. TOFSAD’ımıza ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze böyle güzel bir ortamı sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman yaptığı konuşmada, “ Biz büyük bir aileyiz. Sosyal dayanışmanın güzel bir örneğini bugün ki etkinlikle yaşıyoruz. TOFSAD ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen güzel bir etkinlikte sizlerle beraberiz. Üniversitemiz Devlet Konservatuvarımızın öğrencilerinin güzel türküleri ile salona girdik ve etkinliğe katıldık. Ben bu etkinlik için emek vererek hazırlıklar yapan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah benzer etkinliklerle bir araya geliriz.” dedi.

TOFSAD Başkanı Sefa Genç, “Bizler her alanda çalışmalar yaparak gerek ilimize, gerekse ülkemize örnek projelerle sesimizi duyurmayı hedefliyoruz. Bugünde Sevgi Evlerindeki kardeşlerimizle bir araya gelerek aile ortamında güzel bir etkinlik yapmayı hedefledik. Gerek dernek yönetimimiz gerek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, gerekse üyelerimizin destekleri sayesinde hedefimize ulaştık.  TOFSAD olarak bu tür etkinlikleri çoğaltacağız. Ben TOFSAD ailemize destek veren Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman’a, Belediye Başkanımız Av. Sayın Eyüp Eroğlu’na emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından TOFSAD yönetimi ve üyeleri tarafından Sevgi Evleri gençleri için hazırlanan kitaplar Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Milli Parklar İl Müdürü İhsan İkinci, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci tarafından gençlere dağıtılarak, hazırlanan yemekler ikram edildi.