MUHTAR TÜRK: "BİR TELEFONLA İŞLERİMİZ HALLEDİLİYOR"

02.01.2018 Haberler

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Şaban Türk Tokat Belediyesi hizmetlerinin mahallesine yansımalarını anlattı.

Türk, "Belediyemizin çalışmalarından çok memnunuz. Bir telefonla işlerimiz hallediliyor. Şuanda Bahçelievler Mahallesinin sorunlarının yüzde doksanı çözülmüştür." dedi.

Tokat Belediyesi Web TV "Muhtarlar Anlatıyor" programının bu haftaki konuğu Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Şaban Türk oldu.

Tokat Belediyesi Web TV "Muhtarlar Anlatıyor" programının sunucu Sevil Dülger'in sorularını yanıtlayan Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Şaban Türk, üç dönemdir mahallenin muhtarlığını yaptığını ifade etti. Türk, 8 cadde, 82 sokak ve bir bulvardan oluşan Bahçelievler Mahallesinin 6 bin 348 nüfusa sahip olduğunu, mahallede 2 bin 261 konut bulunduğunu aktardı. Mahallede Bahçelievler, Mevlana, Nur camisi olmak üzere üç cami olduğunu belirten Türk, bir sağlık ocağının bulunduğunu aktardı. Mahallede daha önce huzurevi ve doğum hastanesi olduğunu söyleyen Türk, huzurevi için ihale yapıldığını ve en kısa zamanda yapılacağını duyurdu.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun ilk icraatını Bahçelievler Mahallesinden başlattığını ifade eden Türk, "Belediye Başkanımız bizim için, mahallemiz için çok değerlidir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biz belediyemizin çalışmalarından çok memnunuz. Bir telefonla işlerimiz hallediliyor. Başkan yardımcılarına, birim müdürlerine telefon ediyoruz, anında cevap veriyorlar ve problemlerimiz çözüm yoluna gidiyor.

Yazın sıcak günlerinde belediye personeli gece saat 02.00'de gelip asfalt döktü. Bu bizim çok dikkatimizi çekti. Caddelerimizin asfaltları yapıldı. Şuanda mahallemizde yapılmayan sadece iki iş var. Mahallemize bir mahalle konağı kazandıramadık, belediyemiz bunun için uğraşıyor. ÇEDAŞ genel müdürlüğüne kadar gitti konu, ÇEDAŞ trafosu küçültülecek ve bir mahalle konağı yapılacak mahallemize. Bazı yollarımız açıldı, parklarımız yapıldı. Temizlikleri ve bakımları yapılıyor." diye konuştu.

Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin mahalleyi belirli aralıklarla ziyaret ettiğini belirten Türk, "Belediyemizden başkan yardımcıları birim müdürleri mahallemizi ziyaret ediyor. Biz de sorunlarımızı iletiyoruz rapor halinde ve raporlarımıza hemen cevap veriliyor.

Doğalgaz mahallemize yeni geldiği için ister istemez bazı tahribatlar oldu. Fakat belediye ekiplerinin çalışmaları sayesinde en kısa zamanda telefi edildi. Ülkü caddesinin devamında ve İbn-i Sina caddesinde bir yol sorunumuz var. Sorun derken bunların taş döşemeleri hazır ve çalışmalar devam ediyor. Mezarlığın etrafı güzelce yapıldı."

Türk, Bahçelievler Mahallesinin sorunlarının yüzde doksanının çözüldüğünü ifade ederek, "Mahallemizde genellikle kırsal kesimden insanlar var, ihtiyaç sahibi insanlar çok. Onları belediyenin aşevine, sosyal yardımlaşmaya yönlendiriyoruz. Belediyemizden maddi ve manevi destek alıyorlar. Belediyemizin sağladığı elbise, giyecek yardımından, sosyal hizmet alanındaki bütün yardımlardan faydalanıyorlar." dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ

Tokat Belediyesinin sosyal belediyecilik alanındaki hizmetlerinden bahseden Türk, şöyle devam etti: "Belediyemiz iftar sofraları oluşturarak vatandaşlarımız bir araya getirdi. Mahalle sakinleri daha önceleri toplu olarak bir araya gelmiyordu, birbirini tanımıyordu. Ama bu iftar sofları münasebetiyle vatandaşlarımız bir araya geldi ve kaynaşma oldu. Tokat Belediyesi organizasyonunda Tokat'ın tarihi yerleri vatandaşlara gezdirildi. Biz de muhtarlar olarak vatandaşlarımız adına bu etkinler için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Belediye başkanımızın çat kapı ziyaretleri var. Vatandaşlarımız bundan ziyadesiyle memnun. Belediye Başkanımız çok başarılı olduğunu, mahallelerdeki icraatlarının başarı olduğunu düşünüyoruz.

Bahçelievler mahallesine 2017 yılı içerisinde 181 başvuru alınmış. Bu başvurular arasında ağırlı olarak parke tamiri isteği yer alıyor. Sorunlar giderildi mi bu konuda neler yapıldı? Sorusunu Muhtar Türk şöyle cevapladı:

Benim gördüğüm kadarıyla şuanda sadece iki bölgede parke tamiri eksiğimiz var. Ben bunu Osman beyle görüştüm ve bizden hava muhalefeti dolayısıyla birkaç gün süre istediler. Sorunlarımız bu şekilde bir telefonla çözülüyor.

Belediye Başkanımızla belediyemizle kardeş gibiyiz. Belediyeye gittiğimizde kendi evimiz gibi giriyoruz. Biz muhtarlar ve belediye için hizmetin gecesi, gündüzü yoktur. Gecenin ikisinde su patlasa belediye ekipleri anında orada oluyor. Biz daha ne diyelim belediye başkanımıza, hizmetlerini gerektiği gibi yapıyorlar.