MUTLU VE HUZURLU BİR YUVANIN YOLU SAMİMİYETTEN GEÇİYOR

29.12.2017 Haberler

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik' konulu konferansa Tokatlılar yoğun ilgi gösterdi.

Konferans öncesinde Sağlık Sen Tokat Şubesi Başkanı Suat Mantar'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ailede saygı ve sevginin önemine değinerek, “Evliliğin zor yada kolay günlerinde sevgiden saygıdan asla ödün vermeden, omuz omuza o hayatı müştereken yaşamak ve iki cihanda da saadeti yakalayabilmek evliliğin çok önemli formülü” dedi.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının arından kürsüye gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş: “Hizmetlisinden memuruna, hemşiresinden hekimine, 550 bin sağlık çalışanının tamamının faydalanacağı bir yıpranma payı çıkmasının mücadelesini veriyoruz. Niye gecikti diye eleştiriyorlar. Çünkü bir sistem değişikliği olacak, erken emekliliğin yanında emekli maaşı ve emekli ikramiyesi artış olacak. Onlar bunu vermemek için direnecekler bizde sendika olarak bunu almanın mücadelesini vereceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte 550 bin sağlık çalışanımıza hak ettikleri yıpranma payını inşallah hep beraber müjdeleyeceğiz” diye konuştu.

"Mutlu ve huzurlu bir yuvanın bir numaralı yolu samimiyetten geçiyor"
Memiş’in konuşmasının ardından 'Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik' konusunda konferans veren Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, bugün Türkiye’de neredeyse eşi ile problemi olmayan kimsenin olmadığını ileri sürerek, “Hasbelkader eşi ile problemi yoksa mutlu bir evliliği varsa çocukları ile problemi olmayan kimse kalmadı adeta. Herkes evin içerisinde bir huzur, mutluluk arıyor. Ben de arıyorum bulursam size söyleyeceğim. Mutlu ve huzurlu bir yuvanın bir numaralı yolu samimiyetten geçiyor. Maalesef biz bugün samimiyetimizi kaybettik. Ev içerisinde eşler birbirine karşı samimi değil. Ev içerisinde anne baba çocuklarına karşı samimi değil maalesef” ifadelerini kullandı.