BAŞKAN EROĞLU: HEDEFİMİZ 15 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK

29.12.2017 Haberler

Cumhuriyet Meydanı'nda Tokat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 3 bin adet fidan törenle dağıtıldı. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun katılımıyla yapılan törende kamyonla getirilen fidanlar, Tokatlılara dağıtıldı.

Tokat Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, yılbaşına günler kala Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatları doğrultusunda 'Yılbaşı için çam kesilmesin, fidan dikilsin' seferberliği kapsamında vatandaşları bu konuda duyarlı hale getirmek, fidan dikimine teşvik etmek, ağaç kesimini önlemek için halka ücretsiz olarak fidan dağıtıldığını kaydetti.

Fidan dağıtım töreninde konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Orman İşletme Müdürlüğümüzle birlikte özel bir dağıtımın güzelliğini yaşadık. Orman Genel Müdürlüğü tarafından “Yılbaşı İçin Ağaçlar Kesilmesin, Ağaçlar Dikilsin” kampanyası kapsamında yüzlerce fidanı; yeşili, ağacı ve şehrini seven herkese dağıttık. Bu fidanlar şehrimizin çeşitli noktalarında dikilecek. Böylece herkesin bir dikili ağacı olacak. Daha güzel bir çevrede hep beraberce yaşamış olacağız. Özellikle ağaç bizim en vazgeçilmez unsurumuz. Bizler de zaman zaman görüyoruz, duyuyoruz, ağaç katliamları bizi üzüyor. Şehrimizde her yıl on binlerce fidan dikiyoruz. Geçtiğimiz yıl 12 Bin Fidan dikimi yaptık bu yıl ise 15 Bin fidan dikimini Ekim ayına kadar gerçekleştireceğiz ve Tokat’ımızı daha çevreci bir şehir haline getireceğiz.

Noel bizim kültürümüze yabancı bir kutlama. Noel kutlamasını doğru bulmuyorum. Yeni yılın tebrik edilmesi son derece normal ancak çamların katledilmesi son derece yanlış. Bir kutlama yapılacaksa bunun için çama gerek yok, bunu asla tasvip etmiyoruz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin dostlarımızın yılbaşını kutlarım. 2017 Yılı hem ülkemiz hem Tokat’ımız için güzel bir yıl oldu. 2018 Yılı ise daha güzel bir yıl olacaktır. Tüm dünyaya barışın huzurun mutluluğun geldiği bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından; 400 Adet doğu çınarı, 400 adet akdut, 600 adet sarı çam, 400 adet toros sediri, 700 adet kara çam, 500 adet ceviz fidanı olmak üzere il merkezinde 3 bin adet fidan olmak üzere il genelinde 10 Bin Fidan dağıtıldığı açıklandı.