BAŞKAN EROĞLU: TURİZM ŞEHRİ TOKAT İÇİN TÜM İMKÂNLARI DEĞERLENDİRİYORUZ

29.12.2017 Haberler

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Yatırım Teklif Çağrısında “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımları İçin Mali Destek Programı” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında yapılan toplantıya; Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra Vali Dr. Ömer Toraman,  Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Celil Göçer, Kadim Durmaz, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı  Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve ortak işbirliği yapılan kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşmasına “Turizm Şehri Tokat” için tüm imkânların değerlendirildiğini ifade ederek başlayan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Birincisi teşhis etme yönünde Şehirleri, şehirdeki problemleri ya da bu problemlerin nasıl aşılacağı ile ilgili olayları tespit etme anlamında ajansımızın kalifiye uzman arkadaşlarla beraber bizlere belirlediği yol haritaları bizler için geleceğe ışık tutuyor. İkincisi teşhis ettiğimiz tedavilerle ilgili sağladığı katkıdan ve bu anlamda OKA’nın birçok projesinden bizler de faydalandık. Sadece Tokat Belediyesi olarak on milyona yakın ajansımızdan destek gördük. Ajansımızda emeği geçen valilerimize de tek tek teşekkür ediyorum. Turizm Şehri Tokat için tüm imkânları değerlendiriyoruz. Mali Destek Programının Turizm açısından şehrimize hayırlar getirmesini dilerim. “ dedi.