BAŞKAN EROĞLU'NDAN 'SPOR EVİ' TALEP ETTİLER

17.04.2014 Haberler

Amatör Spor Kulüplerinin üyesi oldukları, futbolda taban birliklerinin temsil edildiği ASKF Tokat Şubesi Başkan ve Yönetimi ile, Futbol İl Temsilcisi ve TÜFAD Tokat Şubesi Başkanından oluşan heyet, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
Hayırlı olsun temennilerini dile getiren heyet, taban birliklerinin bir arada olacağı bir Amatör Spor Evi’nin Tokat’a kazandırılması için Başkan Eroğlu'ndan desteK istediler.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Tokat Şubesi Başkanı Gürsel Yıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Eraslan, Nurettin Dağdelen, Erol Demirvuran, Futbol İl Temsilcisi Şahap Kural, TÜFAD Tokat Şubesi Başkanı Ercan Süsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Yardımcı ve Kemalettin Eryılmaz’dan oluşan heyeti makamında kabul eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, spora olan yakınlığından söz etti ve amatör spor evi için de katkısının ne olabileceğini araştıracağını söyledi. ASKF Tokat Şube Başkanı Gürsel Yıldız yaptığı konuşmada Başkan Eroğlu’na yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını dilerken “Allah utandırmasın. Allah başarılar dolu bir süreç nasip etsin. Tokat için en isabetli karar olduğunun bilincindeyiz ve sizlere sporla ilgili daha geniş bir bilgiyi sunmak isteriz. İlimizde spor adına yapılacak çok iş var. Fahri hizmet eden, gelir olmadan çalışan insanlarız ve uzunca bir zamandır bu işin içindeyiz. Bizden sonra da bunu devam ettirecek genç kardeşlerimiz olacak. İnşallah sizin gibi genç bir başkanımıza da bir çalışma programı sunacağız. Allah utandırmasın” dedi.

TÜFAD Başkanı Ercan Süsoy da hayırlı uğurlu olmasını dilediği konuşmasında “Sizlerle aynı şekilde çalışacağız. Bu gördüğünüz topluluk bir Amatör Spor Evi’ne kavuşamadı. Önceki Belediye Başkanımız da çok uğraştı, Encümen kararı çıktığı halde olmadı. Biz, bilhassa Amatör Spor Evi için desteğinizi bekliyoruz. Bizden sonraki geleceklere bir şeyler bırakmış olalım. Uzunburun gibi uzak yerlere olmasın, yakın bir yerde olmasını istiyoruz. Tokatspor’a  gösterdiğiniz yakınlık için de teşekkür ediyoruz. Çevremizde Amasya, Çorum, Yozgat, Erzincan ve Erzurum’un durumu belli biraz aşağıdalar. Tokatspor ise, Ziraat Türkiye Kupası’nda geldiği durumda göğsümüzü kabarttı. Bu kupa performansı kentin tanıtımında çok etkili oldu” diye konuştu.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'da ziyaretlerinden ötürü  teşekkür ederken “Ben de sporu seven, mümkün olduğunca spor yapmaya önem veren birisiyim. Maçları da izlemeye gayret ediyorum. Spora karşı bir sempatimiz var. Biz her zaman bize düşeni yapmaya gayret ettik, bundan sonra da elimizden ne geliyorsa hem amatör spor dallarının hem diğer spor dallarının yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Şehrimiz orta ölçekli bir il, tanıtıma çok ihtiyacı var. Tanıtım kollarından birinin de spor olduğunu düşünüyorum. Tokatspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kalmasıyla, Tokat’ın adının haftada birkaç kere Türkiye genelinde telaffuz edilmesi, konuşulması çok güzeldi. Sivasspor’un Süper Lig’de olması Sivas’ın kültürüne, mimarisine, tarzına çok büyük katkı sağladı. İnşallah Tokatspor da iyi yerlere gelecek” diyerek sözlerini noktaladı.

17.04.2014 - A.Yılmaz