DUDAYEV PARKI NEFES ALDI

22.12.2017 Haberler

Şehir merkezinde Belediye binası yanında bulunan Dudayev Parkı kenarındaki sıralanan 19 büfe kaldırıldı.

Hem okul çevresinde tütün satışını engellemek hem de parkı görünür kılarak çocukların ve ailelerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kaldırılan büfelerin olduğu alan Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından önümüzdeki günlerde kaldırım yapılarak Dudayev Parkı’na dahil edilecek. Kaldırılan büfeler Askeri Gazino arkası Ali Sabri İş Merkezi yanındaki alana taşındı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu kaldırılan büfelerin olduğu alanda teknik ekibiyle birlikte inceleme yaparak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Dudayev Parkı’nın kenarında tütün ve tütün mamulleri ile askeri eşya ve malzemeleri satışı yapılan ve bazılarının da depo olarak kullanıldığı 19 büfeyi buradan kaldırdık.

Hem çocuklarımızın ve ailelerinin güvenliği için hem de Kırkbadallar Projemizin tamamlanmasıyla birlikte bu alandaki kötü görüntüye son vermek amacıyla büfe sahipleriyle görüşmelerimizi tamamlayarak bu alanı boşalttık. Tarih kokan bir sokağımızın daha nefes almasını sağlamış olduk. Kaldırılan büfeleri Askeri Gazino arkasındaki Ali Sabri İş Merkezinin hemen yanında eski balıkçıların bulunduğu alana taşıyoruz. O bölgenin de hazırlıklarını bitirdik. En kısa sürede o bölgede tekrar büfeler faaliyetlerine devam edecekler.

Yine bu alanda Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından kaldırım çalışması tamamlanarak, diğer kısım Dudayev Parkımıza dâhil edilecek. Bölge esnafımızın da talepleri doğrultusunda bu alanı güvenli ve açık bir bölge haline getirdik. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.