ÇAKMAK: 80 MİLYONU SADECE 48 SANİYE ÜZDÜK, SONRASINDA HEP BİRLİKTE MUTLU OLDUK

20.12.2017 Haberler

Başkan Eroğlu’nun davetlisi olarak Tokat’a gelen Takım Kaptanı Osman Çakmak Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Avrupa şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak'ın gençlerle bir araya gelip başarıya giden yolu anlatması için Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öncülüğünde çalışma yapılıyor.

Bu kapsamda Başkan Eroğlu’nun davetlisi olarak Tokat’a gelen Takım Kaptanı Osman Çakmak Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Memleketinde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Çakmak, "Başkanımıza teşekkür ediyorum, her zaman yanımda oldu. 1997 yılında Şırnak'ta gazi oldum. Bu vatanda bir ayağım değil bütün canım feda. Şehitlerimiz bu vatana canlarını feda ettiler, benim bir bacağım gitmiş, çok mu?" ifadesini kullandı.

Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak yaptığı konuşmada: “Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımızdan Engelliler konusunda Farkındalık oluşturan proje ile en iyi ödülü alması bizler için çok büyük bir gurur oldu. Engellilerimizin bir gün değil, her gün yanlarında olması en büyük farkındalığı oluşturmaktadır. Bizler de Başkanımızı tebrik ediyorum, projenin her daim yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın parolasıyla çıktığımız bu yolda bizler için asla engel yoktur, beraber engelli aşacağız.

Sizlerden almış olduğumuz enerjiyle Tokat’ta çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Milli Takımda olduğumuz için Ankara’ya taşınmak zorunda kaldım ancak her daim Tokat’tayız.

15 Temmuz’da ve 9 Ekim’de ülke olarak birlik ve beraberliğimizi bir kez daha gösterdik. 80 Milyon’u Final maçında sadece 48 saniye üzdük ama hamdolsun sonunda bir ömür mutluluk yaşattık. Böyle bir günde bizleri davet ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Başkan Eroğlu ise, Çakmak'a bundan sonraki yaşamında da başarı dileyerek: “Bir Gün Değil, Her Gün Farkındalık projemiz kapsamında belli günlerde değil, yılın her gününde farkındalık oluşturmak amacıyla engellilerimize yönelik faaliyetler yapıyoruz. Bu projemiz de Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödül aldı. Sizin gibi değerli ve duyarlı kardeşlerimizle de projemiz kapsamında etkinlikler yapacağız.  Sizleri Tokat’taki engelli kardeşlerimizle buluşturarak azim ve kararlılığı onlara yansıtacağız. Onlara örnek olacaksınız inşallah.

Osman Çakmak'ın milli takım forması hediye ettiği Eroğlu, milli sporcuya altın ile çeşitli hediyeler verdi.