BAŞKAN EROĞLU’NUN BİR GÜNLÜK GÜNCESİ

13.12.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av Eyüp Eroğlu, sabah mesaisine Belediye şantiye binasında hizmet veren birimleri ziyaret ederek başladı. 

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Başkan Eroğlu’na Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri eşlik ettiler.

Sabah mesaisine Belediye Şantiye sahasında yer alan teknik birimlerden Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etmekle başlayan Tokat Belediye Başkanı Av Eyüp Eroğlu, alın terlerini Tokat şehrine akıtan personelleri çalışma alanlarına sevk ederek başladık diyerek, bütün çalışanlara hayırlı işler diledi.

Başkan Eroğlu, beraberindeki başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile saha çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. İlk olarak Kanal Tokat Projesi peyzaj çalışmaları kapsamında Tokat Belediyesi ekipleri tarafından yapımı devam eden Kayrak Taşı uygulamasını teknik ekibiyle birlikte inceledi.

Daha sonra Esentepe Mahallesi Borsa Ortaokulu arkasında bölge sakinlerinin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla imar planına uygun olarak açılan yeni yolda devam eden çalışmalar ile Bahçelievler Mahallesi Ağbayır Mevkiinde yeni içme suyu hattı ve altyapı hat yenileme çalışmalarını inceleyen Başkan Eroğlu burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2 Km’ye yakın bir alanın altyapısını yenilediklerini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı çalışmada: “Bahçelievler Mahallesi Ağbayır mevkiinde son derece yetersiz olan küçük bir içme suyu hattımız vardı. Hem bölgedeki hemşehrilerimizin talepleri hem gelecekte daha büyüyecek bir mevkii olması sebebiyle buraların alt yapılarını hızlı bir şekilde bitirelim istedik. Toplamda iki kilometreye yakın bir alana tekabül ediyor. Biz bu alanda içme suyu hattını, kanalizasyonunu 200-250’lik hatlarla 20 tane de baca koymak suretiyle buranın alt yapısını düzgün bir hale getireceğiz. Aralık ayındayız, hava soğuk ancak çalışan kardeşlerimizin yürekleri sıcak. Soğuğa rağmen herkes çalışmalarını yaparken derdimiz Tokat diyoruz. Gece gündüz, yaz kış demeden şehrimizdeki bu eksikleri gidermenin tertemiz güzel bir şehri imar etmenin gayreti içerisindeyiz. Bugün belediye ekiplerimiz 24 farklı noktada çalışıyor. Ekiplerimi tebrik ediyorum, hemşehrilerime de hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.” Dedi.

Karşıyaka Mahallesi’nde Belediye Meclis Kararı ile Şehit Mehmet Güder’in isminin verildiği parkı inceleyen Başkan Eroğlu, Parkın tamamlanarak çocukların ve halkın kullanımına açıldığını belirtti.

Büyük spor komplekslerin yapımının devam edeceğini belirten Başkan Eroğlu: “Bizler biliyoruz ki gelecekteki nesillerimiz ne kadar sporla iç içe olursa, ne kadar donanımlı ve bilgili olursa geleceğimizi o kadar güzel gençlere emanet etmiş oluruz. Onun için de bize Belediye olarak bize düşen neyse onu yapmanın derdindeyiz ve sportif anlamda mümkün olduğunca şehrimizin müsait alanlarını basketbol, voleybol, futbol sahalarına çeviriyoruz. Son 3,5 yılda 9 tane halı saha yaptık. 12’ye yakın basketbol sahası yaptık, 5-6 civarında voleybol sahası yaptık. Çok büyük bir spor kompleksini inşa ettik. Belediye olarak şehrimizin spor eksiklerini gideriyoruz. Önümüzdeki güzlerde de inşallah yine halı sahalar yapmaya devam edeceğiz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sahadaki çalışan personellerle de kısa süre sohbet eden Başkan Eroğlu, "Tokat Belediyesi olarak gece gündüz demeden hizmete devam ediyoruz. Gerçekleştirilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Belediye hizmetlerimizin ve birçok çalışmanın odağında vatandaşımız var. Büyük bir aile olan belediyemizin her bir ferdi, daha kaliteli hizmet için var gücüyle çalışıyor. Vatandaş memnuniyeti, olmazsa olmazımız. Bunun için özveriyle çalışan tüm personellerimize teşekkür ediyorum" dedi.