EN GÜZEL TOKAT İÇİN UZMAN KADROLARLA

17.04.2014 Haberler

Başkan Eyüp Eroğlu ve kurmayları Tokat'ta yapılacak hizmetler için çalışmalara başladı. İyi bir fizibilite ve AR-GE nin öneminin farkında olan Eyüp Eroğlu, şehrimizi kentleşme alanında çalışan proje uzmanları ile birlikte değerlendiriyor.
BAŞKANA GECE 01;30 BİRİFİNGİ;                
Bu çalışmalar bağlamında  incelemelerde bulunan heyet çalışmalarının ilk raporunu Başkan Bey 'e sundular. Başkan Eroğlu, Belediye Toplantı salonunda gece Saat 01:30 kadar süren toplantıda dikkatle raporların sunumunu dinledi.  Toplantıda heyet incelemelerini aktardı, hayata geçecek tüm projeler için beyin fırtınası yöntemiyle istişareler yapıldı.

PROJE EKİBİ ÇALIŞIYOR;
               
Uzmanların gözlemleri ve Başkan Eroğlu'nun değerlendirmeleri neticesinde ortaya çıkacak olan projeleri hayata geçirmek için oluşturulan proje ekibi, dün gece yine mesaideydi. Şehrimizin ihtiyaçları ve belediyemiz çalışmalarının incelenmesi için  Tokat'ta bulunan heyet, her açıdan  uzman gözü ile şehrimizi inceliyor. Tokat sorunlarını  tespit ederek, yapılması gereken  çalışmaları  belirleyen uzmanlar, gözlemlerini rapor olarak Başkan Eroğlu'na sunuyor. Tokat'ta başta belediye kurumları olmak üzere pek çok yapıda incelemede bulunan uzmanlar  trafik sorunu, belediye hizmetleri, eğitim projeleri,  sosyal sorumluluk projeleri, halkla ilişkiler çalışmaları, Belediye Teknoloji Projeleri için çalışmalara başladılar.

BEYAZ MASA VE ÇAĞRI MERKEZİNİN STARTI VERİLDİ;
               
Halkın şikayet ve isteğine çözüm bulma, Yetkili birimleri harekete geçirme, Belediyeye gelen vatandaşlara yol göstererek akıcılığı  ve  Belediye ile halkın kaynaşmasını sağlamak için Beyaz Masa ve Çağrı Merkezi hizmetlerinin ivedilikle hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.
Öncelikli olarak Tokat halkının belediye ile iletişiminin çok daha güçlü olması için yapılan çalışmalar sunuldu. Dünyada ve Ülkemizde yapılan farklı uygulamaların Tokat'ta da en verimli şekilde sunulması konusunda fikir birliğine varıldı. Tüm çalışmalarını halka hizmet şiarıyla yapan Başkan Eroğlu, Tokat Belediyesi hizmetlerinin dünya standartlarında olması gerektiğini belirtti.  Uzmanların tespitleri doğrultusunda Tokat belediyesi hizmetlerinin Avrupa Birliği standartlarına çekilmesi için gerekli olan ilk adımın, hizmet kalitesini arttırmak adına personel eğitimleri  ve kalite standartları eğitimleri olması gerektiği tespit edildi.

DEZAVANTAJLI GRUPLARA ÖNCELİK;
               
Tokat gençlerinin ve çocuklarının eğitimine önem veren Başkan Eroğlu, bu konuda yapılacak projeleri değerlendirdi. Eğitim projelerinde Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte yapılabilecek verimli çalışmaların temeli atıldı.  
               
Halkın sorunlarına Sosyal Sorumluluk projeleri ile çözümler sunmayı hedefleyen Eroğlu, engelli, bakıma muhtaç ve yaşlılar için yapılabilecek çalışmaları inceledi.
               
Heyet, şehrimizde ki inceleme ve çalışmalarına devam edecek ve hazırladığı raporları Başkan Eroğlu'na sunacak. Bazı zamanlarda Tebdil-i kıyafet halinde kurumları inceleyen ekip kimi zaman esnaf ile sohbet edip sorunları halkın gözüyle görmeye çalışıyor.      
               
Dükkanınıza uğrayan hoş sohbet ihtiyar veya  belediyeye sosyal yardım için başvuran biri  belki bir uzmandır, kim bilir...