AVRUPA İKİNCİSİNDEN, BAŞKAN EROĞLU'NA ZİYARET

16.04.2014 Haberler

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda, 62 kilo koparmada 131 ve 135 kilolarda başarılı olan, ancak 137 kiloyu kaldıramayınca ikinci olarak gümüş madalya kazanan Bünyamin Sezer, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.
Ziyarette Sezer'e , Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Atletizm Milli Takım Antrenörü Abdullah Yılmaz, Bünyamin Sezer'in Antrenörü Gökhan Alpak, Duatlon Balkan Şampiyonası İkincisi Barış Kurban, Duatlon Balkan Şampiyonası Beşincisi Selma İsot'ta eşlik ettiler.
Başkan Eroğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen sporcular, genç bir belediye başkanının seçilmiş olmasından ayrıca memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Başkan Eroğlu ise, sporcularımızın ortaya koydukları başarıların kendisini çok mutlu ettiğini ve büyük bir gurur yaşattığını belirterek, "Çok Değerli sporcu kardeşlerimiz ve onların yine yetişmesinde büyük emek sarf eden anne ve babası, ve bir o kadar yine katkısı olan eminim ki Gökhan hocam ve Abdullah hocama ben de hoş geldiniz diyorum. Öncelikle hem Türkiye’mizin o ay yıldızlı bayrağını orada dalgalandırdığınız için, hem de İstiklal Marşımızı söylettiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Bir Tokatlı olarak da şehrimizden yetişmiş sporcularımızın böylesi önemli bir dereceyi elde ettikleri için bizler de sizlere teşekkür ediyoruz. Bizlerin tanıtımına katkı sağladığınız için, Tokat’ımızı da orada ifade ettiğiniz için gerçekten önemli gördüğümüz bu husustan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Ve ben inanıyorum ki çok daha önemli başarılara imza atacaksınız. Hepsinin yaşı genç,  önlerinde daha spor yapacakları çok uzun yıllar var. Aynı şekilde bu başarılarını daha yükseklere, daha iyi noktalara getirecekler. Biz buna canı yürekten inanıyoruz. Ve inşallah daha güzel başarılar elde etmeleri için de biz de onların yanlarında olduğumuzu, her türlü madden, manen bize düşen desteklerimizi esirgemeyeceğimizi buradan ifade ediyorum. Yine değerli Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum, zira onların da sporcuları. Sonuçta Tokat’ın bu genç sporcularında sizlerin de büyük katkıları oldu. Bu anlamda sizlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Başkan Eroğlu daha sonra sporculara altın ve plaket takdim etti. Antrenörleri de tebrik eden Başkan Eroğlu, plaketlerini verirken desteklerini esirgemeyeceğini tekrar vurguladı.

16.04.2014 - A.Yılmaz