GENÇLER GELECEKLERİ İÇİN FİDAN DİKTİLER

29.11.2017 Haberler

Tokat Belediyesi, daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir Tokat hedefinden yola çıkarak, kentin görünümüyle ve havasıyla daha yaşanılabilir konuma getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü hazırlığında, Tokat Gençlik Meclisi organizesinde Şeyh-i Şirvani Mezarlığı üst bölgesinde “Ağaç Dikme Şenliği” düzenlendi.

Yaklaşık 2000 metre karelik bir alanda, Şeyhi Şirvani Mezarlığı üst kısmında gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Selvi Çam, Karaçam ve Mezarlık Selvisi türlerinden oluşan toplamda 550 adet çam fidanı dikimi yapıldı.

Tokat’ın her anını yaşamaktan daha da keyif alınabilecek bir kent haline dönüştüreceğini ifade eden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Yeşil Tokatımıza geçen yıl 15 bin fidan dikmiştik. Belediye olarak bu yılki hedefimizi 20 bin olarak belirlemiştik. Bugün dikeceğimiz 550 fidanla birlikte hamdolsun söz verdiğimiz bu rakamın üstüne çıkacağız. Fidanlarımız sizlerle birlikte büyüyecek, şehrimize güzellikler katacak. Dikeceğimiz her fidan çocuklarımızın geleceğidir. Programın düzenlenmesinde emeği geçen Belediyemiz Gençlik Meclisine ve Park Bahçeler Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalarından sonra Başkan Eroğlu gençlerle birlikte fidan dikti.